Через реконструкцію Палацу спорту у Львові зрізали майже 300 дерев. Фото

logo


Ще 63 дерева перенесли у сквер біля Військового храму стрітення Господнього.фото вікторії ларіної

фото вікторії ларіної

У рамках реконструкції Палацу спорту «Україна», що на вулиці Мельника, 18, зрубали 293 зелені насадження, що росли на території ґрунтових кортів. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів директор ТзОВ «Спортивно-оздоровчий центр “Україна-Китай”», яке проводить реконструкцію, Тарас Ящишен.

«Фахівці з Лісотехнічного університету обстежили дерева на предмет аварійності та можливості до пересадки. Отримавши їхній висновок, ми звернулись до Львівської міської ради та отримали погодження на пересадку та зріз дерев, серед яких були й туї», – говорить він.

Попередній вигляд кортів. Фото Вікторії Ларіної

За його словами, компанія за власні кошти пересадила 63 туї до скверу біля Військового храму стрітення Господнього на вулиці Батуринській. За це вони заплатили більше 200 тисяч гривень. Решту дерев довелось зрізати – це 293 зелені насадження на території ґрунтових кортів. Він додав, що компанія повністю сплатила компенсацію за втрачені дерева в міський бюджет.

У відділі екології та природних ресурсів ЛМР Tvoemisto.tv підтвердили, що перед зрізанням та пересадженням дерев територію обстежили фахівці і нарахували на ній 355 туй західних та одну аличу. 275 дерев перебували у незадовільному стані, а решта 81 – у задовільному, із яких 18 не підлягали пересаджуванню через вік і діаметр стовбура. За інформацією відділу екології та природних ресурсів, за ці 18 дерев забудовник заплатив місту 55 736,46 грн, а решту 63 туї мав пересадити у сквер на Батуринській. Упродовж одного року – на час приживлення – за пересадженими деревами буде доглядати ГО з охорони громадського порядку і державного кордону «Патріоти», представники якої також допомагають контролерам у електротранспорті.

Дерева, які пересадили у сквері біля Військового храму стрітення Господнього. Фото Вікторії Ларіної

Нагадаємо, 30 березня виконавчий комітет ЛМР видав ТзОВ «Палац спорту Україна» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Палацу ігрових видів спорту «Україна».

За даними Youcontrol власником ТзОВ «Палац спорту Україна» є інша юридична особа – ТзОВ «Спортивно-оздоровчий центр “Україна-Китай”», яким володіє Тарас Ящишен. Він же значиться як засновник в групі компаній Avalon, яка веде активну будівельну діяльність у Львові. Додамо, що одним з співвласників компанії Avalon є депутат Львівської міськради, львівський бізнесмен Григорій Козловський.

ТзОВ «Спортивно-оздоровчий центр “Україна-Китай”» обіцяє оновлений комплекс із басейнами, залами для занять спортом та тенісними кортами на даху. Натомість старі ґрунтові корти мають зруйнувати.

Реконструкцію комплексу розпочали 23 липня під протести місцевих мешканців та тренерів ДЮСШ «Спартаківець», які займались з дітьми на цих кортах. 20 вересня на сесії депутати Львівської міської ради підтримали петицію щодо реконструкції палацу спорту «Україна» на вул. Мельника. Водночас депутати не проголосували за петицію щодо недопущення забудови ґрунтових кортів позаду Палацу спорту.

Назар Притула