Червонокнижного яструба вилучили у продавця на виставці птахів у Львові

logo
155162_chervonoknizhnogo_jastruba_viluchili_u_pr.jpeg


На торговому ринку «Шувар», що на Сихові у Львові, у неділю під час виставки пернатих львівські екологи помітили торговця, який продавав диких птахів.

У клітках було більше десятка дрібних крилатих, серед них снігурі, чечітки. А за пазухою чоловік тримав великого яструба, птаха, який є у Червоній книзі України. Активісти-екологи викликали поліцію. Чоловік написав пояснення, але звідки взяв яструба ‒ продавець так і не пояснив.

«Були різні версії, кожного разу інша. Перша, що він його знайшов маленьким, що випав з гнізда. Потім він його знайшов з поламаною лапою, потім він прийшов шукати подругу йому, бо це самець», – сказав голова організації «Екозахист» Орест Залипський.

Дрібних пташок випустили з кліток одразу біля парку. Червонокнижника продавець віддав. Його передали до еколого-натуралістичного центру.

«Птах досить рідкісний, тобто в природі їх дуже мало, на жаль, з кожним роком їх все менше, тому це птах досить великий. Денний хижак, в природі перебуває на видноті на відкритому місці. І наші горе-мисливці, які полюють на дичину, коли нема що стріляти, стріляють у тих птахів», – розповів директор міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Птаха мають обстежити, адже має рану на лапі, ймовірно від капкану.


А поділитися?