Чи справді “Український вибір” Медведчука судиться з Львівською облрадою через заборону російськомовного продукту

logo
222153_chi_spravdi_ukrajinskij_vibir_medvedchuka.jpeg


До позовної заяви було долучено світлокопію паспорта (стор. 1-6), яка не була засвідчена, і суд не зміг ідентифікувати підпис позивача. Також не було вказано ідентифікаційного коду відповідача.

Відтак, суд вирішив, що заяву подано без додержання вимог ст. 152 КАС України, та повернув її позивачеві без розгляду. Також заявникові повернули сплачений судовий збір у розмірі 528,61 грн.

Що тепер?

Кореспондент 032.ua звернувся за роз’ясненням до прес-служби “Українського вибору”, але відповіді про те, чи буде громадська організація ще позиватись до Львівської облради, так і не отримав.

Згідно зі законом, повернення без розгляду судом позовної заяви не позбавляє їх можливості повторно звернутися до адміністративного суду упродовж 15 днів з моменту складення ухвали.

***

Нагадаємо, що Львівська обласна рада 18 вересня заборонила використання російськомовного культурного продукту, як йдеться в самому рішенні, “з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; і беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій”.

Проект рішення від 25 вересня передбачає, що мораторій накладається на творчість виконавців, які зазначені у Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці (наказ Міністерства культури України від 06.03.2018 № 184), а також осіб, які прямо або опосередковано ведуть антиукраїнську діяльність, – до моменту повного припинення окупації території України.

Читайте також: Львівські школи з якісним харчуванням для дітей: міф чи реальність

У рамках виконання рішення, ЛОДА має створити міжвідомчу робочу групу, за участю громадськості, правоохоронців, РДА та рад ОТГ, яка би проводила систематичну роз’яснювальну роботу для фізичних та юросіб про мораторій; подавала пропозиції до СБУ, РНБО, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо переліку осіб, дії яких створюють загрозу національній безпеці України; вживала заходів для впорядкування продукції в кіосках та на вулицях міста (російськомовні газети, журнали, книги, поштівки, аудіо- та відеодиски).

Додамо, що прийняттю рішення про мораторій у Львівській облраді передував проект ухвали щодо заборони популяризації музики російських виконавців, поданий на сесії ЛОР 17 квітня 2018 року. Ця ухвала передбачала, що під заборону підпадали музиканти, які опинилися у “Чорному списку Міністерства культури України”.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ ЧИ ВІДТВОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ


А поділитися?