Чим закінчились резонансні затримання у Львові

logo


Настав липень, а разом із ним – і пора підводити підсумки першого півріччя 2019 року.

Кореспондент сайту 032.ua пропонує згадати, які резонансні затримання відбулися у Львові та області та чим вони закінчилися упродовж останніх пів року.

Поліцейський, що збив дівчину на трамвайній зупинці

Наприкінці грудня 2018 року у Львові на вулиці Франка, водій BMW в’їхав у трамвайну зупинку та збив на смерть 25-річну мешканку Жидачівського району. Чоловік втік з місця ДТП та залишив власну автівку неподалік від місця автопригоди. Наступного дня правоохоронці затримали винуватця, яким виявився 25-річний працівник поліції Олег Лещишин. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.286 КК України, а чоловіка відсторонили від роботи у патрульній поліції. Адвокат затриманого намагався оскаржити рішення суду, за яким правоохоронця взяли під варту строком на 2 місяці, але йому це не вдалося. Аж на початку червня 2019 року правоохоронці завершили досудове розслідування та направили матеріали до суду.

Директор ЛКП “Збиранка”

Джерело фото: Facebook

На початку квітня 2019 року правоохоронці затримали керівника ЛКП “Збиранка” Віталія Пугача за підозрою в організації схеми фіктивного постачання вапна. У січня цього року “Збиранка” оголосила торги для закупівлі 766,5 тонн вапна на загальну суму 9,5 млн грн. Переможцем аукціону стало ТзОВ “Гал Партс», у засновника якої Віталій Пугач вимагав 400 тис. грн за неперешкоджання на тендері – такі дії зафіксували правоохоронці, так само як і передачу фальшивих грошей, і ще 7200 гривень 1 квітня від підприємця до керівника “Збиранки”. Після цього його й затримали правоохоронці.

Читайте також: У Львові збитий водієм “АТП-14630” пішохід відсудив 56 тисяч гривень

Згідно із матеріалами справи, встановлено, що службові особи ЛКП “Збиранка” перебували у змові з ТзОВ «ВС-БУДМАКС», і з корисливих мотивів завищили очікувану вартість на предмет закупівлі – вапно гашене (пушонка) та здійснили його закупівлю, що призвело до розтрати бюджетних коштів на загальну суму 3,553 млн грн. Зараз у кримінальному провадженні призначили ряд техніко-криміналістичних та почеркознавчих експертиз. Разом з тим, у Львівській міськраді розпочали службове розслідування по цій справі.

Раніше директор “Збиранки” потрапив у скандал, коли напав на журналістів, що приїхали перевірити ситуацію з вивезенням відходів на сміттєвий полігон Львова, та пошкодив їхню техніку.

Масова спецоперація на Сихові

25 березня, у Сихівському районі Львова, поблизу “Іскри”, відбулася спецоперація за участі спецпідрозділу КОРД, яка стала повною несподіванкою для пересічних перехожих. З матеріалів справи стало відомо, що основними фігурантами справи є троє громадян Грузії, які 25 березня 2019 року домовились між собою та спільно проникли у квартиру львів’янина на вулиці Пасічній. Зловмисники підібрали ключ до вхідних дверей та викрали майно на загальну суму 35,5 тисяч гривень. Правоохоронці затримали їх у той же день, але вже на Сихові, відповідно до ст. 208 КПК України, а також вилучили речові докази й автомобіль “Форд Фокус”.  

Суд призначив усім фігурантам справи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою впродовж 2 місяців від 25 березня 2019 року, з можливістю внесення застави для кожного з них, у сумі від 576 до 672 тис. грн. Призначено ряд експертиз.

Читайте також: Ігор Оверченко – львів’янин, що має плантацію кави та ферму в Еквадорі

Наркотики за криптовалюту

21 березня у Львові та інших містах України правоохоронці викрили учасників масштабної злочинної організації, яка займалася збутом наркотиків за криптовалюту. З цією метою в місті провели кількасот обшуків та інших слідчих дій, викрили близько 20 членів організації та вилучили декілька мільйонів американських доларів та цінне майно. За даними першого заступника голови СБУ Павла Демчини, загальна кількість учасників злочинної організації складала близько 1000 осіб. Частина з них, після масових затримань у Росії, переїхала в Україну, де налагодила дистанційне керування незаконним бізнесом. Слідство також встановило, що отримані через електронні платежі та криптовалюти кошти зловмисники “відмивали” в Україні, купуючи рухоме й нерухоме майно.

Після масового затримання усім 20 особам повідомили про підозру та відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 364 КК України. Зараз матеріали справи перебувають у Печерському райсуді міста Києва, на майно затриманих наклали арешт, призначено експертизи.

Ножовий напад на львівську патрульну