Чому припинили реставрацію церкви Святої Трійці у Жовкві

logo


МІСТО

Реставрацію храму розпочали у 2019 році

Фото: Сергій Криниця

Церква Святої Трійці у Жовкві, якій понад 300 років, внесена до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2019 році оголосили тендер на комплексну реставрацію церкви, роботи почали, але заморозили.

Початково роботи у храмі Святої Трійці проводили на замовлення Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві. Після ліквідації заповідника церква Святої Трійці та Жовківський замок перейшли під управління Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. – Пояснює у коментарі Galnet директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Про ліквідацію Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві Galnet писав ТУТ.

Олена Василько також запевнила, що реставраційні роботи продовжать, щойно отримають відповідний дозвіл.

Замовника реставраційних робіт замінили на Львівську національну галерею мистецтв імені Возницького. А галерея перейшла у безпосереднє підпорядкування Міністерства культури та інформаційної політики України. Там скоригували проєктну документацію, внесли зміни і в частині замовника, і в частині виконання реставраційних робіт. Зараз документи на погодженні у Науково-методичної ради при Міністерстві, – пояснює очільниця департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

У коментарі Galnet речник Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Василь Мицько розповів, що церкву Святої Трійці та Жовківський замок, а також дві міські брами, синагогу і Домініканський монастир Галереї передали у вересні 2020 року.

У такому стані, як церква Святої Трійці є зараз, ми її і отримали – тобто, частково розібраною. У Галереї немає коштів на реставрацію, ми плануємо подавати заявку у Міністерство культури та інформаційної політики. Конструкція убезпечена перед холодним сезоном. Чекає своєї остаточної реставрації. – Зазначив Василь Мицько. 

Додамо, у 2019 році із церкви Святої Трійці на реставрацію забрали унікальний іконостас. Як писав Galnet раніше, у 2021 році його реставрацію завершили.

«Іконостас у церкву повернуть. Але поки храм у такому стані, як зараз, монтаж іконостасу виключений. Тільки після проведення реставрації, повного укріплення дахових конструкцій, щоб іконостас не замокав, його повернуть у церкву», – зазначила Олена Василько.

Раніше Galnet писав, що у Жовкві відреставрують замок. Детальніше про це – за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.