Чому у 2020 році на Львівщині виявили на 20% менше онкохворих

logo


ЛЮДИ

Щорічно відсоток нових хворих зростав, і лише у 2020 їх виявили на 20% менше, ніж у 2019


Фото: Depositphotos

Минулого року на Львівщині виявили на 20% менше онкохворих, ніж у 2019. Про це у коментарі Galnet розповів заступник головного лікаря з хірургічної роботи Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.

– Статистика ведеться від 2007 року і щороку кількість виявлених людей з новими онкологічними захворюваннями збільшувалася на 1-2%, за 2020 маємо мінус 20%. Ці хворі є, їх просто не виявили. Вони прийдуть до нас, але вже на пізніших стадіях. Ми вже побачили зміну структури. І цих мінус 20% вийшло за рахунок хворих, які є на 1-2 стадіях недуги, – пояснює хірург-онколог.

І пояснення, за словами лікаря, просте: люди сприймають як основну загрозу для життя коронавірус, а на інші симптоми просто не звертають увагу. До того ж, під час 1 та 2 стадії онкохвороб людей, переважно, нічого не турбує.

– Вони не звертаються до сімейних лікарів з іншими симптомами, окрім коронавірусу. Не йдуть у поліклініки і, відповідно, вони залишаються недообстеженими. Хворих на 3-4 стадіях набрали стільки ж, скільки й минулого року. Я розумію, що цього року ми матимемо більшу кількість хворих зі занедбаними стадіями. 

Олег Дуда зазначає, що п’ятірка видів онкопатологій, які виявляють на Львівщині найчастіше, не змінилася:

рак грудної залози;
рак легенів;
колоректальний рак;
рак простати;
рак тіла матки.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.