День Героїв: В Моршинській громаді вшанували пам’ять полеглих воїнів

logo


В Моршинській громаді в День героїв України провели меморіальні заходи, під час яких ушанували полеглих воїнів і говорили про щоденний подвиг захисників України.

Біля Меморіалу пам’яті Тараса Бруса, 23 травня, відбувся чин освячення меморіальних дощок загиблим воїнам Моршинської територіальної громади, повідомляє Район.Моршин.

Цього дня, на шкільних
подвір’ях навчальних закладів Моршинської громади провели пам’ятні заходи, поклали квіти та запалили лампадки біля дощок загиблим воїнам, учням цих шкіл. 

Біля меморіалу пам’яті Тараса Бруса Преосвященний Владика Тарас Сеньків та священники церков
Моршинської громади відправили поминальну панахиду та освятили дошки загиблим воїнам: Борису Ярославу, Бурію Михайлу-Юрію, Левицькому Ярославу, Малецькому Константину, Фалачу Анатолію, Яремчаку Михайлові, Соляку Оресту, Косоловичу Василю, Мацику Михайлу, Товстюку Олександру, Давидяку Ігорю, Кухару Андрію, Піскуну Василю, Гусаку Олесю, Подільняку Івану, Фільчинському Тимуру, Сердюку Валерію.

«Людська пам’ять з часом узагальнюється, втрачаються деталі, втрачаються обличчя, але ті, хто віддав
своє життя, щоб жили інші, пам’ять про них не стирається ніколи. Вона живе в тих поколіннях які завдячують цим героям, що мають право і можливість сміливо дивитись у своє майбутнє. Сьогодні згадуємо всіх поіменно, а особливо тих, хто записаний на цих стелах. Та вони не є втратою, вони є нашим надбанням. Сьогодні згадуємо тих, хто стояв на захисті нашої свободи й нашого права жити, і заради цього віддав своє життя.», – сказав владика Тарас Сеньків.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять всіх героїв, які в різний історичний час, захищали, боролися і зрештою
віддали життя за Україну. І у XXI столітті українцям довелося знову взяти до рук зброю і проливаючи кров захищати своє право на існування як нації. Сьогодні ми пишаємося нашими воїнами які продовжують справу дідів і прадідів, у боротьбі за незалежність України, у боротьбі з одвічним ворогом України – московією. Ми чекаємо їхнього повернення додому зі щитом, з такою жаданою поколіннями українців перемогою, але навіки шануватимемо тих, хто вже ніколи не повернеться, а з небес допомагатиме
здобувати цю перемогу.» — підкреслив Моршинський міський голова, Руслан Ільницький.