Депутати Львівщини хочуть віддати Медведчуку тисячі гектарів мисливських угідь

logo
176845_deputati_lvivwini_hochut_viddati_medvedch.jpeg


Фото ілюстративне

Про це йшлося на засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради. 16 тисяч гектарів мисливських угідь, які охоплюють частину Золочівського та Бродівського районів, хочуть віддати у користування господарству «Надбужжя», яке пов’язують з одіозним Медведчуком.

Ґвалт навколо цього рішення здійняла ГО «Громада та ініціатива». Ласий шматок цієї землі медведчукова компанія хотіла орендувати терміном на 15 років. Причому, як зазначають в ГО «Громада та ініціатива», підприємці та влада діють незаконними методами, повідомляє «Вголос».

– Екологічна комісія облради повернулася до цього питання, спираючись начебто на погодження Бродівської районної ради, на території якої частково розташовані угіддя. Однак насправді документ виявився фальсифікацією – сесія райради не голосувала щодо цього питання, а погодження підписав голова райради Євген Швед, чим перевищив свої повноваження, а отже – порушив закон, – зазначають громадські активісти.

Хоча навіть погодження районної ради не дає підстав для розгляду питання на сесії. Для отримання угідь в користування підприємство мало би взяти погодження всіх власників або користувачів землі. Причому йдеться не тільки про відповідні сільські ради, на території яких є ці мисливські угіддя, а й власників земельних паїв, які самостійно господарюють на своїх ділянках, а також фермерські господарства, агрохолдинги тощо, які орендують земельні паї, тобто є користувачами земельних ділянок.

І таких погоджень «Надбужжя» не отримало і не отримає: громади з доброї волі не погодяться пустити на свою землю таких «мисливців-господарників», бо вже знають, чим воно може обернутися. 15 років тому «Надбужжя» вже отримувало угіддя в користування. У результаті дикі кабани винищували посіви й городину, а поскаржитися не було на кого, не було жодного випадку отримання компенсації.

Окрім того, «Надбужжя» претендує на територію національного природного парку «Північне Поділля», яка охороняється державою і на якій заборонено полювання.

Активісти закликають депутатів обласної ради не підтримувати незаконне рішення та навіть не допустити внесення питання до порядку денного. Також планують звертатися до правоохоронних органів.


А поділитися?Вам має сподобатись...