Дерева у Львові обстежать з допомогою томографа

logo


Відтепер, аби оцінити аварійність дерева, його не треба спилювати. Достатньо просканувати його імпульсним томографом «Арботом».

Як повідомила начальниця управління екології Львівської міської ради Олександра Сладкова, цей пристрій сканує дерево та показує, наскільки воно пошкоджене всередині і в який бік буде падати.

За допомогою пристрою фахівці виноситимуть вердикт дереву: рубати чи лікувати. Якщо вирішать лікувати, то томограф покаже величини порожнин у деревині. Це потрібно, щоб оцінити вартість лікування дерева.

«Ми його будемо використовувати не у всіх випадках, а тільки там, де ми маємо сумніви. З цим апаратом ми зможемо зрозуміти скільки років проживе старе дерево без ризику впасти», – каже вона.

За її словами, в першу чергу обстежуватимуть старі столітні дерева в парках та поза ними. Якщо це пам’ятка природи, то таке дерево огороджуватимуть аби люди не могли підійти. А якщо воно росте коло доріжки, то визначатимуть в який бік може впасти під час буревію.

Також томограф для дерев допоможе у суперечках між противниками рубання дерев та тими, кому ці дерева заважають. Рішення про вирубку дерев будуть приймати на підставі даних томографічних обстежень.

Так, зараз на площі Ринок росте старий каштан, посаджений після Першої світової війни. Цього року в нього спиляли декілька гілок, які загрожували впасти на голови львів’янам. Але фахівці вважають, що кілька років воно ще буде жити.

«Одне дерево обстежує три садівники. І на це витрачається дві-три години. Ми зараз навчаємо фахівців це робити», – говорить Олександра Сладкова.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», на початку серпня у Стрийському парку під час бурі під гіллям, що впали, загинула закохана пара. А через буревії влітку у Львові зламалися понад семисот дерев. Після цього міськрада вирішила закупити томограф для дерев.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!