Держхолдинг УРМ отримав в управління заарештований Львівський ізоляторний завод

logo


Держхолдинг УРМ отримав в управління заарештований Львівський ізоляторний завод Держхолдинг УРМ отримав в управління заарештований Львівський ізоляторний завод

Кабінет міністрів схвалив передачу Львівськогоізоляторного заводу до управління державного холдингу “Українські розподільчі мережі”

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив про те, що узгоджено пропозицію Міністерства енергетики про передачу в управління акціонерному товариству “Українські розподільчі мережі” частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю “Львівська ізоляторна компанія”, що належить GIG Holdings OU, вартістю 11,05 млн грн, що становить100% статутного капіталу ТОВ “Львівська ізоляторна компанія”, на яку накладено арешт у кримінальному провадженні.

Львівський ізоляторний завод засновано 1965 року. У 2002 році на його базі було створено ТОВ “ЛІК”. Підприємство випускає ізолятори різного призначення, які можуть використовуватись для ізоляції та кріплення проводів ЛЕП, електрифікації залізниці, розподільних пристроїв електростанцій та підстанцій. Це єдиний в Україні виробник скляних ізоляторів для ліній електромереж.

ТОВ”Львівська ізоляторна компанія” заарештовано Галицьким районним судом Львова з серпня 2022 року у кримінальному провадженні про відмивання та службову підробку.

Хоча формально власником ЛІК є естонська GIG Holdings OU, усіма процесами на заводі фактично керувала російська Глобал Інсулейтор Груп. Вона входить до складу російської групи компаній ТОВ “ЮНАКО – Інвест”, що, серед іншого, виконує підряди для Міністерства оборони Росії.

Державна компанія “Українські розподільчі мережі” єакціонером семи обленерго: Хмельницькобленерго, Миколаївобленерго, Запоріжжяобленерго, Тернопільобленерго, Черкасиобленерго, Харківобленерго та Сумиобленерго (25%).