Для кого працює міська влада: для львів’ян чи забудовників?

logo


Міський голова та головний архітектор міста розповідають іншим про стратегію ідентичності, руйнуючи її у Львові.Фото: google-maps

Фото: google-maps

Усі історичні будинки Львова належать громаді, незалежно від того, у чиїх руках вони перебувають, переконаний депутат Львівської міської ради від «Української галицької партії» Тарас Чолій.

Я не прихильник таких «архітектурних проектів», заради яких у Львові доводиться руйнувати старі будинки. Однозначно, вілла Завидовичів, яку мають знести, щоб побудувати готель, з точки зору і історії, і архітектури є надзвичайно цінною.

Цю віллу можна було зберегти, а будуватись десь поряд. Але власники готелю вирішили зробити простіше: стали власниками вілли, і тепер вважають, що мають право робити, що хочуть.  

Показово, що це стосується не лише сьогоднішнього випадку з віллою Завидовичів, а й інших будинків у центральній частині міста. Схожа ситуація була з віллою «Люсія» на вулиці Свєнціцького, 16. Ми, містяни, вважаємо, що всі історичні будинки у Львові належать, у першу чергу, громаді, незалежно від того, у чиїх руках вони є. Їхня зовнішня частина, фасад, належить всім, а приватна власність має зобов’язувати зберігати їх для майбутніх поклонінь, а не руйнувати. Саме тому, як львів’янин, я маю багато претензій до міської влади та до ручного виконкому, який сьогодні дозволив заради готелю знести історичну віллу.

Загалом у Львові багато історичних будинків є не інвентаризованими – їм не надано статус пам’яток архітектури місцевого значення. Ця робота просувається дуже кволо. За часів Радянського Союзу було набагато більше виявлено, внесено та досліджено пам’яток, ніж за 27 років незалежності. Фактично всю львівську забудову до 1939 року можна внести до реєстру пам’яток. Це те, що робить Львів неповторним. Але якщо ми будемо дозволяти руйнувати цю архітектуру, то втратимо свою ідентичність.

Міська влада, замість того щоб служити громаді, служить бізнесменам. Мерія працює в інтересах забудовників. Містян, архітекторів, експертів у стінах Ратуші не чують, зате дуже добре чують голос бізнесу та грошей.

Відповідальність за це лежить персонально на міському голові Львова Андрії Садовому та головному архітекторі Юліані Чаплінському, які, замість того, щоб бути присутніми на виконкомі, розповідають у Дніпрі про «Стратегію ідентичності», руйнуючи цю ідентичність тут, у Львові.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.