Для людей з інвалідністю та надвагою: у Львові виготовлятимуть триколісні електросамокати

logo


ЛЮДИ

Над концепцією електросамокатів почали працювати цьогоріч, у квітні, а вже невдовзі почнуть виробництво

На фото Назар Подольчак

Львівська Tech StartUp School на базі Наукового парку Львівської політехніки перемогла у конкурсі інноваційних проєктів із винаходом – триколісним електросамокатом для людей з обмеженими можливостями. Керівник стартап- школи і Наукового парку Назар Подольчак у коментарі Galnet розповів про особливість проєкту.

Цей самокат триколісний – відповідно він має більшу стійкість, а це особливо важливо для людей з інвалідністю. До того ж, оскільки це електросамокат, він екологічно чистий. Він містить у собі три амортизатори, яких традиційні самокати не мають. Завдяки амортизаторам на львівських дорогах ями до 20 сантиметрів майже не відчуватимуться. Ми назвали цей перший екземпляр «Буцефал», як коня Олександра Македонського, який був дуже витривалим. Ще цей самокат має запас ходу 100 кілометрів. Вагу може везти до 180 кілограмів, – розповів Galnet Назар Подольчак. 

Також у цьому інноваційному проєкті використали систему пожежогасіння, оскільки є випадки, коли батарея самоката загоряється. Цю систему, до речі, придумали у стартап-школі Львівської політехніки і зараз патентують.

Триколісний самокат підійде не тільки людям з інвалідністю, але й тим, у кого є надмірна вага, літнім людям або тим, у кого порушена координація, каже керівник Tech StartUp School.

На фото можна побачити недопрацьований проєкт, але уже є моделі електросамокатів зі сідлом.

Усі фото надав керівник стартап-школи та Наукового парку Назар Подольчак

Ідея створення такого електросамоката виникла у колишнього учасника АТО, а нині студента Tech Startup School Павла Піка, вдосконалити її допомогли у стартап-школі.  

Оскільки він на війні працював водієм машини швидкої допомоги, то мав ідею зробити перевізну платформу, для того щоб витягувати поранених під час обстрілу. Ми почали це досліджувати і виявили, що ринок вже достатньо заповнений такими розробками. Але побачили, що практично нема українських аналогів електросамокатів, і ми розробили власний електросамокат. Виникла ідея створити соціальне підприємство і спробувати розробити електросамокат для людей з інвалідністю, – пояснив Назар Подольчак.

До створення цього проєкту Павла Піка долучились і його друзі-атовці, і команда стартап-школи:

Павло прийшов на курс у березні цього року. У квітні він почав працювати над розробкою концепції щодо електросамокатів, а у червні вже захищав перший власний прототип. Ми одразу взяли його на таку акселерацію: у липні наші хлопці змоделювали йому нову модель, запропонували дизайн, додали більшу потужну батарейку іншої команди і систему управління від іншого стартапу. Використовуючи різні технології, зібрані на нашій базі, вдалося зробити це.

Надалі, каже наш співрозмовник, у команди стартап-школи є бажання розвивати цей напрям – мобільний транспорт для різних груп людей.  

Наразі ми змоделювали електрокартинг, думаємо навіть влаштувати кубок з електрокартингу, – ділиться ідеєю Назар Подольчак.

На реалізацію проєкту з виготовлення триколісних електросамокатів для людей з інвалідністю потрібно 1,2 мільйона гривень. Завдяки перемозі у конкурсі інноваційних проєктів, з обласного бюджету на цю ідею виділили 720 тисяч гривень. Ще 240 тисяч надійде зі статутного капіталу Наукового парку Національного університету «Львівська політехніка».

Решта грошей – від спонсорів. З хлопців-розробників ми візьмемо принаймні 10 тисяч гривень, щоб вони відчували зобов’язання: коли ти вкладаєш гривню, тебе це надзвичайно мотивує і ти фокусуєшся на роботі, – пояснив Назар Подольчак.

Наразі проєкт триколісного електросамоката потребує допрацювань, потрібно продумати світло, гальма та інше. Опісля – приступлять до виробництва.

Електросамокат буде повністю виготовлений на нашій базі: починаючи від нарізання матеріалів і закінчуючи нашими розробками батарей. Таким чином кооперація різних технологій, які зібралися під дахом Tech StartUp School, дозволяє нам зробити проєкт, який суттєво відрізнятиметься і матиме переваги перед китайськими, європейськими та аналогами інших країн, – зауважує керівник Tech StartUp School та Наукового парку Назар Подольчак.

Загалом у конкурсі інноваційних проєктів перемогло 9 ініціатив.

Окрім електросамокатів для людей з обмеженими можливостями, Науковий парк Національного університету «Львівська політехніка» переміг із двома проєктами:  розроблення електролізера з твердополімерним електролітом для отримання чистого водню та кисню без застосування хімічних речовин, а також розроблення бездротової системи “Black Box” для аварійного контролювання роботи механізмів.

Львівський національний університет імені Івана Франка переміг з такими проєктами:

Технологія реагентного очищення фільтрів полігонів твердих побутових відходів: вузол змішування реагентів;
Дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту “AIT Research&Learning HUB”;
Нові екологічно безпечні евтектичні припої різного функціонального призначення.

Львівський національний аграрний університет переміг та отримав кошти на розроблення концепції створення інноваційної малої молочної ферми.

Також переміг у конкурсі Український католицький університет з інформаційно-програмним комплексом для оптимізації вивезення сміття з населених пунктів “ОтпиСміт”.

Формування інноваційної медичної екосистеми регіону в контексті підвищення конкурентоспроможності Львівщини втілюватиме Інститут регіональних досліджень імені Мар’яна Долішнього НАН України.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.