До річниці створення ЗУНР у Львові вшанували пам’ять вояків УГА та Січових стрільців (Відео)

logo


Приурочили поминальні заходи до 99-ї річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди у місті влаштували масштабну ходу та реконструкцію проголошення ЗУНР 1918-го року. Більше подробиць – від кореспондента “5 каналу” Марти Шикули.

Більше тисячі студентів взяли участь у пішій ході, яка стартувала від Львівського національного університету імені Івана Франка. До студентів долучилися і небайдужі містяни та громадські активісти. Вони під патріотичні пісні колоною рушили центральними вулицями міста, в руках несли державні прапори. Патріотична хода завершилася на Янівському цвинтарі. Там учасники маршу поклали квіти до могил борців за незалежність України поблизу Меморіалу Українським січовим стрільцям

За темою

“Ми повинні пам’ятати свою історію з двох причин: ми не повинні робити помилки наших попередників, і ми повинні вчитися на їхніх помилках, щоб життя наше вдалося”, – розповідає учасник ходи Віталій Вдовиченко.

Також вже традиційно біля стін Львівської ОДА громадська організація “Пам’ять” встановила барикади з ящиків та мішків, поставили австрійську гармату та січових стрільців біля бочки з вогнем. Так реконструктори відтворили події 99-річної давності. 1 листопада 1918 року, після розпаду Австро-Угорської імперії у Львові було проголошено створення Західноукраїнської Народної Республіки. Українське військо взяло під контроль усі адміністративні будівлі й розгорнули там оборонні споруди. Така реконструкція стоятиме увесь день. Людям показують побут січовиків, їхній одяг, зброю та авто. Також час від часу зачитують відозву Української Національної Ради до українського народу

“Це є вшанування пам’яті тих хто загинув 1918 року, перед тим – на фронтах Першої світової війни, козаччини, княжої доби. Тому що завдяки героїзму і самопосвяті цих людей ми сьогодні тут і живемо, на українській землі. І більше того – завдяки самопосвяті теперішніх героїв, які в цю мить десь сидять зараз під обстрілом ворожих “Градів” чи мінометів”, – наголошує керівник ГО “товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

Нагадаємо, в ніч проти 1 листопада 1918 року відбулося повстання, організоване Українською Національною Радою. За участі Січових стрільців була створена Західноукраїнська Народна Республіка.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею на тему:

“Минуле не вмирає”: У Перемишлі вшанували пам’ять воїнів УНР та УГА