Дофінансування медицини та безпеки: обласні депутати зібралися на пленарне засідання (відео)

logo


image

Перевиконання бюджету, дофінансування медицини, реорганізація дитячого протитуберкульозного санаторію – обласні депутати ухвалили чимало рішень

Попри непростий для Львівщини рік, обласний бюджет навіть вдалося перевиконати більш ніж на 106%. А це додаткові 134 мільйони гривень, які нині депутати облради перерозподілили на дофінансування пріоритетних галузей. Так, понад половину з цих коштів, а саме 88 мільйонів гривень скерують на потреби сфери охорони здоров’я: зокрема зарплати для медиків, ремонт лікарень та закупівлю необхідного обладнання. 

Для львівського діагностичного центру це закупівля ендоскопічного обладнання для діагностики ранніх форм раку шлункового тракту, виразок. І що дуже важливо я б сказав це фінансування боргів і потреби кисню у 2 лікарнях: це госпіталь інвалідів і репресованих у Винниках та львівська обласна інфекційна лікарня, – розповідає Олег Дуда, депутатка Львівської облради, членкиня комісії з питань охорони здоров’я та материнства.

Також обласні депутати профінансували придбання ліжок та постільної білизни для майбутнього полового корпусу обласної клінічної лікарні на Некрасова, який планують відкрити вже цього місяця. Його реконструкція тривала понад 5 років, нині усі роботи – на фінальній стадії. Окрім медицини обласні обранці виділили кошти на дофінансування комплексної програми «Безпечна Львівщина». Йдеться про понад 6 мільйонів гривень, які спрямують на потреби правоохоронних та військових формувань, зокрема завершення будівництва казарм для нацгвардійців в Дрогобичі.

Друга річ – ми передбачаємо закупівлю автомобілів для Нацполіції, для патрулювання вулиць, а також вносяться зміни і доповнення до фінансування військових частин, додатково центр пробації фінансується, а також інститут внутрішніх справ, – зазначає Володимир Квурт, депутат Львівської облради, голова бюджетної комісії.

Понад півтори години обласні обранці обговорювали питання реорганізації дитячого протитуберкульозного санаторію у селищі Журавно на психоневрологічний інтернат для дорослих. Зі слів депутатів, він був нерентабельним. Те, що останніми роками в санаторії дійсно оздоровлювалось мало дітей, підтверджують і його працівники. Та попри це вихователі неодноразово просили депутатів зберегти медзаклад: навіть створили відповідну петицію.  

Мабуть, дуже важко було вибити путівки, називаю це так, або отримати путівку в даний санаторій. Ми припускаємо, що обласною владою, департаментом охорони здоров’я та львівською обласною радою вже не останній рік велась якась така діяльність, яка доводила до закриття даного санаторію, – роздумує Остап Ямборко, вчитель-вихователь Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Журавно».

Після численних дискусій депутати таки ухвалили рішення перепрофілювати дитячий санаторій на психдиспансер.

Це фактично буде будинок, де будуть і стаціонарно знаходитися пацієнти, це будинок де будуть на денному перебуванні ті чи інші пацієнти, які будуть потребувати такої послуги, тобто це буде інклюзія різного характеру, яка зможе здійснювати пересування, приїжджати туди, проводити там час, дозвілля, – пояснює Ірина Гримак, голова Львівської облради.

Капітальний ремонт приміщень майбутнього психоневрологічного інтернату розпочнуть у наступному році.

Віра Коновал – pravdatutnews.com