Двоє міських голів на Львівщині залучили до передвиборної агітації ресурси рад, які очолюють

logo


image

У дописі зазначається: «Представлення відбулося у Буській міській раді, оскільки від ВО «Батьківщина» на голову міста кандидуватиме чинний мер Ростислав Сліпець». На світлинах із заходу у приміщенні також можна побачити партійні прапори.

Ростислав Сліпець розповів ОПОРІ, що не вважає проведення заходу у кабінеті міської ради використанням свого службового становища для агітаційних заходів і додав: «Це було представлення кандидатів для засобів масової інформації. Міська рада – це є власність громади. Я готовий надати будь-якій партії кабінет, щоб вони представляли кандидатів, тільки щоб громада бачила». Зазначимо, що Сліпець подав документи у Буську міську ТВК 23 вересня.

Згідно зі статті 57 Виборчого кодексу приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування не можуть використовуватися для здійснення заходів передвиборчої агітації, яким є захід присвячений представленню місцевої команди політичної партії, що братиме участь у місцевих виборах. Крім цього в таких діях міського голови Буська також можна вбачати ознаки зловживання адміністративним ресурсом в інтересах політичної партії, від якої він балотуватиметься на посаду голови. Раніше ОПОРА писала про інші випадки з ознаками зловживання адміністративним ресурсом.

А 18 вересня на сторінці Бібрської міської ради у соціальній мережі Facebook з’явився допис із світлиною Ярослав Гринуса та тектом: «Шановні мешканці Бібреччини та сусідніх громад, які увійдуть до Бібрської територіальної громади! Нині Бібрська міська ТВК зареєструвала мене кандидатом на посаду Бібрського міського голови». Також у дописі Гринуса розповідає про свої здобутки на посаді міського голови і зазначає, що кандидуватиме як самовисуванець.

Сторінка має всі ознаки офіційної, адже на ній вказано посилання на офіційний сайт міської ради, висвітлюються головні новини установи.

«Я зареєструвався, офіційно получив документ в ТВК і опублікували. Це – не моя офіційній сторінка, це є офіційна сторінка міської ради. На сторінці міської ради будь-який кандидат може розмістити інформацію, що він зареєструвався.  Немає жодних перепон ні для кого», – зазначив Ярослав Гринус.

Використання інформаційних ресурсів органів державної влади та місцевого самоврядування в агітаційних цілях під виглядом інформування можна розглядати як зловживання медійним адміністративним ресурсом. Хоча агітація в інтернеті та соціальних мережах не врегульована у Виборчому кодексі, проте використання владних повноважень та ресурсів є недобросовісною практикою.

24 вересня у соціальній мережі YouTube опубліковано аудіозапис начебто із наради щодо виходу садочків із карантину у Стрийському районі. У дописі зазначається, що на ній присутніми були керівники дошкільних закладів із сіл Лисятичі, Угерсько, Подорожне, Йосиповичі.

На аудіозаписі одну із жінок представляють Лесею Ярославівною, яка є радником голови Стрийської районної ради. Вона звертається до присутніх з проханням: «Ми працюємо в районі і йдемо до виборів. Так, як наш голова районної ради Роман Козак вирішив йти на територіальну громаду міста Стрия. Мусимо його підтримати і допомогти йому у цьому питанні. Ми не хочемо, щоб ви нам дали цифру і щоб ми тішилися, і ви тішилися. Ми хочемо зараз до двох тижнів, трьох гора, вибудувати стратегію, скільки ми будемо мати по кожному селу людей. Будуть працювати і завідуючі, і школи». Жінка додає, що таку агітаційну роботу освітяни мають провести із працівниками, яким довіряють, а також родичами.

На сайті Стрийської районної ради вказано, що радницею з питань діяльності рад та роботи постійних комісії є Леся Ярославівна Гаврилів. Наразі Громадянська мережа ОПОРА перевіряє інформацію про зустріч із керівниками дошкільних закладів, місце її проведення, ініціаторів її проведення та можлива участь у ній Лесі Гаврилів.

Додамо, що 26 вересня Стрийська міська ТВК прийняла документи Романа Козака на посаду міського голови Стрийської територіальної громади.