Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування

logo


Шахтарі на Львівщині протестують проти затримки зарплати. 12 листопада ввечері двоє гірників державного підприємства «Львіввугілля» із шахт «Межирічанська» і «Степова» Василь Лесняк і Василь Семканич оголосили безстрокове голодування. Як повідомив ZAXID.NET голова профспілки працівників вугільної галузі Олег Турчин, гірники протестують у приміщенні ДП «Львіввугілля» у Сокалі на Львівщині.

Чоловіки п’ють лише воду, відмовились від їжі на знак протесту через невчасну виплату гірникам ДП «Львіввугілля» зарплати за вересень і жовтень.

«Ми, як голови незалежних профспілок гірників України шахт «Межирічанська» і «Степова», вирішили розпочати безстрокове голодування. Ми не припинимо акцію, допоки за жовтень нам теж не виплатять зароблені нами гроші. Як тільки розпочали протест, вже сьогодні (13 листопада – ред.)двічі на картку гірникам перекинули 7% і 9% від зарплати за вересень», – розповів «Радіо Свобода» Василь Семканич.

За вересень шахтарям не виплатили понад 20% зарплати, за жовтень ще не було виплат, хоча мали б бути, заявили гірники. Також вони наголошують, що на модернізацію шахт не виділяють гроші.

13 листопада відбулося засідання Ради голів Регіонального об’єднання незалежних профспілок гірників України Червонограда, де говорили про ситуацію на шахтах. Представники профспілок звернулися до посадовців усіх рівнів із вимогою виплатити заборгованість із зарплати, скасувати наказ Міненерговугілля про реорганізацію ДП «Львіввугілля», яке уряд має намір включити до складу Національної вугільної компанії.

Нагадаємо, у п’ятницю, 2 листопада, шахтарі влаштували пікет під стінами ЛОДА. З пікетувальниками спілкувався голова ЛОДА Олег Синютка. Шахтарі з головою ЛОДА склали звернення до уряду з вимогою «виплатити борги за заборговану заробітну плату в сумі 243 мільйона гривень» та пояснити причини невиплати зарплати. Олег Синютка пообіцяв: «Якщо наступного тижня не буде результату, я разом з вами збираюсь і їду до Києва». Щоправда, не уточнив, про який день та тиждень йдеться.