Е-квиток у громадському транспорті. У Львові стартував перший етап реалізації проєкту

logo


image

Від 13 січня у Львові впроваджують е-квиток. Це перший етап реалізації проєкту. На разі користуватись е-квитком можуть пільговики, які отримали персональні картки. Так перевірятимуть, як працюють валідатори – спеціальні апарати для зчитування е-квитка та система загалом.

Ціна квитка на проїзд у громадському транспорті міста не зміниться.

“Перші тестові валідації відбулися. Тобто, сам технічний процес він ще в процесі налагодження, є ще ряд технічних моментів, які треба налаштувати. Але, власне, тому і передбачалося поетапне впровадження електронного квитка. Ми зараз без якихось суттєвих ризиків і, відповідно, без суттєвих незручностей, труднощів і дискомфорту для пасажирів, можемо доопрацювати ті чи інші моменти”, — каже директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Також паралельно із транспортними картками “ЛеоКарт”, пільговики зможуть користуватись і своїми посвідченнями, які дають право на безкоштовний проїзд. У Львові впроваджувати е-квиток обіцяють у кілька етапів.

Що відомоЄдиний електронний квиток — “ЛеоКарт” — охоплюватиме всі види громадського транспорту Львова: це трамвай, тролейбус, автобус та дасть можливість пересадки між цими видами транспорту упродовж 40 хвилин після зафіксованої оплати.Увесь львівський громадський транспорт, а це близько 750 маршруток, трамваїв та тролейбусів, уже обладнали валідаторами – це пристрої для зчитування ЛеоКарт.У 2017 році е-квиток у Львові обіцяли запровадити через 9 місяців. Тобто на початку 2019 року. Згодом дату впровадження перенесли на 2020 рік, а тепер — на 2021.У вересні 2020 року до Львова завітала команда чеських фахівців, яка впроваджуватиме е-квиток у місті.У грудні 2020 року, оголосили про збір документів для виготовлення пільгового е-квитка. Тоді документи подали 8 тисяч жителів Львівської громади.Запровадження електронного квитка у Львові коштує понад 11 мільйонів євро.У квітні у львівських трамваях встановили перші валідатори. Це пристрої для зчитування електронного квитка. Наразі вони працюватимуть у тестовому режимі.Станом на жовтень 2021 року документи на виготовлення карток для пільгового проїзду подали 63 468 тисяч львів’ян.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону