Екоактивіст продовжує судитися із головним лісівником Львівщини Анатолієм Дейнекою

logo


Апеляційний суд Львівської області розглядає справу про моральну шкоду за образу начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки. Раніше Пустомитівський суд оцінив психологічні збитки для головного лісівника області Анатолія Дейнеки у п’ять тисяч гривень.

Начальник обласного управління лісового господарства подав до суду за образу честі і гідності на екоактивіста Віталія Майбороду після виходу документального фільму про незаконні вирубки у Карпатах. Дейнека вимагав 95 тисяч гривень компенсації та суд зменшив суму майже у 20 разів. Щоправда, із судовим збором, оплатою послуг адвокатів та експертиз захисник лісу мав би викласти майже 30 тисяч гривень за критику чиновника.

Віталій Майборода подав апеляцію і тепер крапку у розгляді має поставити Апеляційний суд. Перед його стінами противники нищення лісу влаштували 12 серпня невеличкий пікет.

«Рішення попередньої інстанції полягало в тому, що я наніс страшенну моральну шкоду пану Дейнеці, що встановила судово-психологічна експертиза, яка оцінюється в 5 тисяч гривень. На моє оціночне судження, викриваючи злочини чиновників, якщо вони рахують це моральними стражданнями, це їхні проблеми», ‒ розповів лісовий активіст Віталій Майборода.

Нагадаємо, у квітні 2016 року вийшло журналістське розслідування про незаконну вирубку лісів під назвою «Українські гниди в карпатських лісах». Анатолій Дейнека, ім’я якого згадувалось у матеріалі, подав позов щодо захисту ділової репутації проти 65-річного співзасновника Лісівничої академії наук України та громадського активіста Віталія Майбороди. Справа «Дейнека проти Майбороди» тривала в Пустомитах більше двох років.