Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит: де на Львівщині можна безкоштовно пройти тести

logo


Із 22 до 26 листопада мешканців області закликають пройти тестування на виявлення ВІЛ-інфекції та гепатитів “В” і “С”

Як зазначив  Андрій Сороколіт, завідувач відділу аналітики та супроводу медичних програм Львівського обласного центру медичної статистики, наступного тижня Львівщина долучається до європейської ініціативи та запрошує українців протестуватися на ВІЛ та гепатит.

За даними Міністерства охорони здоров’я, близько мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 000 — не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус. Загалом Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.

«Європейський тиждень тестування проводиться задля того, аби привернути увагу людей до таких небезпечних захворювань як ВІЛ та вірусні гепатити, а також протестувати якомога більше людей на ці захворювання  і мінімізувати проблему пізньої діагностики цих захворювань», – каже  Андрій Сороколіт.

Цього тижня у Львові та області працюватимуть мобільні лабораторії, де можна буде безкоштовно зробити експрес-тест на виявлення недуги. Час очікування результату – 15 хвилин.

Графік роботи лабораторій:

22 листопада – вул.Чорновола,16, біля “Ашану” з 10.00 до 15.00 год.

23 листопада –  вул.Лисенка, 45 обласний центр СНІДу, з 13 до 16 год.

24 листопада – вул. Городоцька, 302, парковка торгового центру  “Епіцентр”, з 10 до 15 год.

25 листопада лабораторія обслуговуватиме мешканців міста Червоноград, біля Червоноградської міської лікарні

26 листопада –  вул. Кульпарківська, 226 А, парковка біля торгового центру “Victoria Gardens” з 10 до 15 год.

Безкоштовне обстеження можна пройти  також і в сімейного лікаря чи інфекціоніста у поліклініках за місцем проживання.

Як писав “Вголос”, з 15-го листопада до 2-го грудня у Львівській області проводяться дні профілактики цукрового діабету.

Протягом цього часу можна  звернутися у поліклініку та  виміряти рівень цукру в крові і отримати консультацію ендокринолога.

Як запевняє експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович, найінформативнішим є аналіз зроблений  не натщесерце, а дві години після сніданку.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!