«Фуджікура» та Львівська політехніка домовились про співпрацю

logo


«Фуджікура» та Львівська політехніка домовились про співпрацюЗнана японська світова компанія «Фуджікура», котра спеціалізується на складанні електричного начиння для автомобілів, свій європейський підрозділ в Україні та його виробничі потужності запустило у приміській зоні Львова буквально кілька місяців тому. А днями з ініціативи ректора НУ «Львівська політехніка», голови Ради ректорів Львівщини професора Юрія Бобала відбулася поїздка на «Фуджікуру» проректорів і директорів навчально-наукових інститутів університету.

До речі, у ролі гіда виступив випускник Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки, він же інженер з підготовки виробництва Ігор Слівіцький. Нині розміри підприємства вражають. Адже на його виробничих площах можуть розміститися щонайменше два футбольних поля. Тут встановлені найсучасніші машини з числовим програмним управлінням відомих фірм. Підприємство працює на давальницькій сировині і відправляє продукцію в основному для групи автопідприємств «Фольскваген». Зі слів же генерального директора «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» Хорхе Гарсіа, виняткову увагу на підприємстві сьогодні приділяють якості продукції, зокрема, кабельну електромережу перевіряє сертифікована лабораторія у Німеччині. Зараз на львівській «Фуджікурі» працює майже тисяча робітників та інженерів. Ще півтори тисячі працевлаштують на другій черзі підприємства, яка стане до ладу через кілька місяців.

А найцікавішою частиною поїздки львівських політехніків на «Фуджікуру» стала конструктивна розмова щодо співпраці з підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів. Вже сьогодні тут потрібні 25 кваліфікованих інженерів. Відтак, керівники підприємства запропонували розпочати тривалу системну співпрацю з початкового кроку: скерувати на підприємство викладача-науковця, який проведе ґрунтовну розмову щодо реальних потреб виробничників. До речі, господарі пообіцяли придбати для університету електромобіль, адже у майбутньому тут планують виготовляти електромережі для гібрідних авто- і електромобілів. «Фуджікура» планує відкрити у Львівській політехніці навчальну лабораторію. Натомість Юрій Бобало запевнив, що буде особисто підтримувати співпрацю з фірмою «Фуджукурі» і готовий розпочати конкретну роботу вже найближчими днями.

Ігор ГалущакЛьвів