Голови таке до голови не беруть: чому селяни на Львівщині кожного дня ризикують власним життям

logo


У бiльшостi сiл Львiвщини тротуарiв на вулицях немає, а мешканцiв мало не щодня збивають машини

…Щоразу, коли приїжджаю до батькiв на Пустомитiвщину, чую, що на центральнiй сiльськiй вулицi знову когось збила автiвка, пише газета “Експрес”.

“Головна дорога в нас — наче злiтна смуга, — каже мама. — Зробили її такою рiвненькою, що нам аж страшно. Мiсцевi та водiї маршруток ганяють тут iз шаленою швидкiстю. Тротуарiв у селi немає. Дiти зi школи йдуть по дорозi, i часто батьки не можуть їх супроводжувати. Мами з вiзочками взагалi на ту дорогу бояться виходити. От тiльки мiсяць тому, як сусiд наш пiшов по хлiб, а отямився в лiкарнi. Збив його водiй iз нашого ж села, коли той йшов узбiччям. Водiй каже, що ввечерi не побачив пiшохода, бо назустрiч йому їхала iнша машина”.

Як повiдомили в Управлiннi статистики, на Львiвщинi сьогоднi 1884 села (разом iз селищами мiського типу). На мiй запит у райдержадмiнiстрацiях порахували, скiльки населених пунктiв сьогоднi взагалi не мають тротуарiв. Цифри, м’яко кажучи,

шокують. “Станом на сьогоднi 1427 сiл та селищ областi не мають тротуарiв на своїх вулицях”, — йдеться у вiдповiдi на запит.

1427! Це навiть не половина загальної кiлькостi сiльського населення. Цiкавлюся в ЛОДА, кому мешканцi мають дякувати за таке недбальство.

“Вiдповiдальнiсть за облаштування тротуарiв на вулицях сiл та селищ у Львiвський областi несуть органи мiсцевого

самоврядування, — каже Роман Кокотайло, в. о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку

облдержадмiнiстрацiї. — Згiдно iз Законом України “Про автомобiльнi дороги”, вулицi й дороги населених пунктiв перебувають у вiданнi органiв мiсцевого самоврядування i є комунальною власнiстю. Й одним з основних обов’язкiв органiв мiсцевого самоврядування є органiзацiя будiвництва, реконструкцiї, ремонту та утримання вулиць i дорiг. У тому числi й облаштування тротуарiв”.

То чому ж сiльськi голови iгнорують свої обов’язки?

Оля ПIЛIЩУК