Гроші не повертають: у Львові 200 людей інвестували у будівництво 3 мільйони доларів (фото)

logo


На вулицях Княгині Ольги та Володимира Великого у Львові одна із компаній повинна була збудувати житловий комплекс “Львівська мрія”, однак будівництво й досі не розпочалось, а вкладені кошти людям відмовляються повертати. Загальна сума, яку повинна виплатити компанія інвестора становить 3 мільйони доларів.

Зокрема у будівництво житлового комплексу “Львівська мрія”, що повинен був збудувати забудовник на вулиці Княгині Ольги на території колишньої військової частини, однак декілька років тому люди вклали понад 3 мільйони доларів у будівництво, які їм зараз ніхто не хоче повертати. Інвесторів декілька років “годували” обіцянками, що будівництво незабаром розпочнеться, проте як виявилось згодом у забудовника немає відповідних документів та дозволів на будівництво, повідомляє інформаційне агенство “Galnet”. 

Нам неодноразово говорили, що от-от – і будівництво розпочнеться. Пізніше з’ясувалось, що “Львівська мрія” має заборону на забудову. Спочатку говорили, що це сусідній ресторан не дає будувати, потім виявилось, що ДАБІ наклала припис, через те, що там поверховість не така. У висновку, до сьогодні не звели жодного будинку у кварталі, а тут мало бути 15 під’їздів, – зізнався один з інвесторів, Мирослав Свищ.

Люди, які придбали житло у забудовника спершу мовчали, однак коли побачили, що будівництво й досі не розпочалось – не могли далі мовчати. Проте, як виявилось у компанії, яка повинна була збудувати житловий комплекс “Львівська мрія” – немає грошей й повертати інвесторам їхні вкладені кошти немає з чого.

Проте, окрім житлових квартир, забудовник продавав також і комерційні приміщення, в яке вклала свої кошти одна із львів’янок Лілія Тиркало. Однак, у поверненні коштів їй також відмовити, причина – знову ж таки немає грошей. 

Директор фірми сказав, що за рік завершиться будова. У 2018 році ми вклали кошти у комерцію, і до сьогодні нічого немає. Нічого на цій землі не можна будувати, бо немає дозволів. Добре: повертаєте кошти і тема закрита, а директор Борісов каже: “Нічим не можу вам допомогти, бо грошей немає”, – розповіла жінка.

Зокрема відомо, що у 2016 році компанія “Енерджі Плюс Україна” виграла конкурс для забудови території колишньої військової частини, однак згодом передала будівництво компанії “Львівська мрія”. Власниками ж цієї компанії, яка не має наміру повертати кошти своїм інвесторам є сім’я Борисових –  батько Андрій та син Олег.

Уся ця сім’я – шахраї! Там мама – головний бухгалтер, тато – власник, а син – директор і співвласник. Сім’я аферистів, яка ошукала 200 людей, – наголосила інвесторка Ліля Тиркало.

Заступник міністра оборони України, Ігор Халімон повідомив, що наразі міністерство намагається якнайшвидше розв’язати питання зі скандальним забудовником. Виявилось також й те, що “Львівська мрія” повинна була після закінчення будівництва свого житлового комплексу передати частину квартир військовослужбовцям, а саме 9% – для Міноборони й 1% – для Західного управління. Так у 2018 році компанія зобов’язалась збудувати квартиру для дружини військового, який загинув на Сході України, однак ні квартири, ні будинку наразі немає.

Тому правова позиція Міністерства оборони не дуже сильна, щоб якось розірвати цей договір, бо це питання ще було у 2018 році, і нам зараз потрібно його вирішити. Ми зараз у судах, оскільки Міністерство оборони намагається збільшити частку для Міністерства оборони. Ми запропонували 11% житлової та нежитлової площі для Міноборони. У нас 45 тисяч військово службовців без житла, і нам потрібно максимально швидко це питання вирішити. Усі зусилля спрямовуємо, щоб врегулювати ці питання мирним шляхом, щоб отримати свою частку і забезпечити військових житлом, – повідомив заступник міністра оборони, Ігор Халімон. 

Проте, попри це власник компанії “Львівська мрія” й досі не виходить на зв’язок з обуреними інвесторами, які лише хочуть повернути свої вкладені кошти й не збирається розв’язувати питання будівництва свого житлового комплексу мирним шляхом. Однак у коментарі інформаційному агенству “Galnet” син Борисова та за сумісництвом співзасновник компанії Олег Борисов запевнив, що якщо 2 червня “Львівська мрія” виграє суд, то будівництво одразу розпочнеться.

На сьогодні ми перебуваємо у судах. Крайній суд очікуємо 2 червня. Маємо домовитись з Міноборони про те, що буде підписана мирова угода, і ми її очікуємо. Якщо все буде гаразд, то через 2 роки такий комплекс на Княгині Ольги зведемо, – повідомив син Олег.

Однак, обмануті інвестори не вірять у слова співзасновника і переконані, що навіть коли буде дозвіл на будівництво цього житлового комплексу, то компанія “Львівська мрія” не матиме достатню кількість коштів за що його будувати.