Хрест Героя: у Львові вручили ордени родинам загиблих воїнів 24-ї бригади

logo


У п’ятницю, 16 лютого, у Львові родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр ім. Данила Галицького вручили “Хрест Героя”

На врученні побувала журналістка “Еспресо.Захід”.

Вручення вже традиційно проводили у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Передувала цьому спільна молитва за усіх захисників, які віддали своє життя, виборюючи незалежність України. 

вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБрвручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр

Після завершення молитви посмертні “Хрести Героя” отримали рідні 50 загиблих захисників. Серед них також близькі командира відділення зенітно-ракетного взводу “королівської” бригади Володимира Катамая. 

“Це великий біль. Але дуже велика гордість за нього, що він не зрадив ні Україні, ні нашому роду. І його частка у перемозі буде теж”, – каже матір загиблого Героя Євгенія Катамай.

Володимир Катамай із села Ямниця поблизу Івано-Франківська пішов воювати ще у 2015 році. І продовжував боронити Україну до останнього подиху. Поки тривала АТО/ООС, він кілька разів поновлював контракт після його завершення, аби продовжувати службу. І від рядового солдатадійшов до посади командира. Казав сім’ї, що не може інакше.

вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр

І справді не міг, адже зростав у дуже патріотичному середовищі. Завжди багато читав, мав стриману натуру, але разом із тим гострий гумор. Родина та друзі згадуютьВолодимира Катамая як надзвичайно добру та відповідальну людину, яка не нехтувала порядком та охайністю навіть в окопах під час боїв.

Початок повномасштабного російського вторгнення зустрів командира на бойових позиціях. На той момент рідні не бачили його вже майже рік і якраз чекали у відпустку. Проте із відпусткою не склалося, треба було спиняти загарбника. Воїн загинув 23 квітня 2022 року, рятуючи побратима під час ворожого артилерійського обстрілу під Попасною. Апровести його в останню путь у рідному селі прийшли тисячі людей, стаючи на коліна та віддаючи шану. 

“Я розумію, що він не міг би вчинити інакше, – говорить донька Богдана про його вибір захищати Україну. – Я росла у дуж патріотичній сім’ї. Жодне наше родинне свято не обходилось без історії, без спогадів прабабусі про те, як вона була вивезена на Сибір. І всіх традицій ми завжди українських дотримувались. Тому у будь-якому випадку він би не вчинив інакше”.

Читайте детальніше про історію героя, воїна 24-ї “королівської” бригади Володимира Катамая у наступному матеріалі “Еспресо.Захід”.

вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБрвручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБрвручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр вручення "Хреста Героя" родинам загиблих воїнів 24-ї ОМБр

У 2023 році  День добровольця у 24 “королівській” бригаді заснували орден Хрест Героя. Йоговручають усім сім’ями загиблих воїнів бригади.

Теги:

Читайте також: