І з львівським сміттям розібралися, і щодо одностатевих шлюбів висловились

logo


Чи не вперше за діяльність нинішньої каденції Рівненської міської ради міським обранцям на сесійному засіданні довелося співати «на все горло» Гімн України.  Бо пленарне засідання тринадцятої сесії Рівненської міської ради 7 скликання розпочалося з того, що з ладу вийшла апаратура. Тож поки відповідальні особи усували технічні несправності, депутати вирішили спершу акапельно виконати гімн і, щоб не втрачати часу, заслухати всіх, хто бажав висловитися. Тож висловлювалися усі хто міг більше ніж півгодини. А учасник АТО, представник ГО «Спілка учасників бойових дій та АТО «Українська військова організація» Сергій Пандрак за трибуною встиг розповісти і про дитячі книжкові форуми, і про блокування концерту співачки Ольги Полякової і навіть про утилізацію львівського сміття.

Не буде сміття – не буде про що говорити активістам?

Попри те, що 21 квітня Львівська мерія разом з представниками ЛОДА та Львівської облради підписали меморандум з мерами 19 міст Львівщини про довгострокову співпрацю і в четвер, 27 квітня, під час засідання сесії ЛМР, депутати проголосували за виділення цим містам понад 21 млн грн, частина рівненських активістів  все ж наполягають на тому, щоб і Рівне простягнуло «руку допомоги» сусідам. Інші ж активні громадяни міста перед початком сесії роздали міським обранцям анонімні листівки-звернення.  В тексті яких йшлося, що будь-які спроби керівництва міста Рівне та Рівненської області прийняти сміття Львівщини розцінюватимуться як посягання на життя і здоров’я мешканців Рівненщини і люди залишатимуть за собою право на рішучі дії.

Щоб вирішити, варто чи не варто допомагати сусідам, на минулому сесійному засіданні депутати навіть комісію створили. І вже на нинішній сесії голова цієї «сміттєвої комісії» Святослав Євтушенко зачитав висновки.

За словами депутата, міські обранці, як і активісти, стурбовані тим, що на Рівненщині подекуди з’являються гори сміття зі Львова, але все це нібито робота недобросовісних перевізників.

– Тому, перше, просимо (активістів – ред.) провести профілактичні заходи із перевізниками, – зауважив голова комісії. І додав, що прийняти львівське сміття на рівненський полігон неможливо, оскільки це може призвести до ситуації, яка склалася у Львові майже рік тому.

На цьому питання львівського сміття на сесії Рівнеради вирішили закрити, аби не збурювати народ.

Питання по Будинку побуту закрили до 2021 року

Не обійшлося на 13-й сесії Рівнеради і без мітингів. Цього разу до зали засідань з плакатами прийшло понад півсотні рівнян з проханням продовжити договір оренди Будинку побуту.

– Ми прийшли з проханням до депутатів дозволити й надалі орендувати приміщення, аби нас не лишили роботи. Ми не хочемо, щоб Будинок побуту продавали чи то створювали комунальне підприємство. Бо ж нам треба буде кудись подітися, а це все долі людей. Зараз із 6 поверхів підприємці займають чотири, близько півсотні суборендарів, у кожного з яких працюють люди, – розповідає директор швейного ательє «Силует» Людмила Юріївна. 

Тож управління комунальною власністю розробило відповідний проект рішення, у якому йдеться про продовження терміну оренди, яка має закінчитися уже в травні 2021 року. Натомість депутат від партії «УКРОП» Олександр Довжаниця запропонував  не  продовжувати договір оренди, а просто створити комунальне підприємство «Будинок побуту», відремонтувати його, словом, зробити все для того, щоб з цієї будівлі місто мало зиск.

Проте міські обранці все ж вирішили продовжити оренду аж до 2021 року.

– З моєї точки зору, Будинок побуту було б краще продати, бо навіть зараз маємо три покупці, які, очевидно, дуже хочуть його купити. Але мусимо прислухатися до людей. Бо ж самі  не давали по-людські відремонтувати цю будівлю. Справа в тому, як тільки-но дозволимо вкласти суму більшу від норми, орендарі отримають право на викуп цього приміщення. Ми ж цього не хочемо. Хочеться продати його на конкурсі, – роз’яснює міський голова Рівного Володимир Хомко. – Тому зараз прийняли компромісне рішення: продовжити оренду до того моменту, доки діє договір оренди на землю. У 2021 році одночасно закінчиться договір оренди і на приміщення, і на землю, але це вже будуть інші депутати, інша каденція.

До садових ділянок – по посвідченню

Депутати Рівнеради підтримали проект рішення про виділення субвенції із міського бюджету в сумі 400 тисяч гривень задля того, щоб пільгові категорії рівнян могли дістатися до садових ділянок, що в Рівненському районі, за пільговими тарифами.

– У нас дуже хороші конструктивні стосунки з райрадою. Вони нам дадуть субвенцію на наш тролейбус, який їздить по їх території, а ми їм на маршрут «Рівне — Садові ділянки» (село Новоукраїнка). Обміняємося субвенціями і всі будуть задоволені,  – запевнив очільник Рівного.

Погрози від Укрзалізниці

Наприкінці 2016 року депутати Рівнеради, аби не зіпсувати відносини із Укрзалізницею, проголосували за виділення з бюджету Рівного 400 тисяч гривень компенсації за пільгові перевезення рівнян. Тепер же керівництво Укрзалізниці пише міській владі листи із погрозами сплатити близько чотирьох мільйонів гривень із бюджету Рівного за перевезення пільговиків.

– Мене обурює підхід Укрзалізниці із претензією до нас. По-перше, не факт, що всі, хто стоїть в касі – рівняни. По-друге, законом чітко передбачено, що ці пільги надає уряд.  Тобто держава, а не ми. Завдяки різним рішенням Уряду з нашого бюджету вже забрали 217 мільйонів гривень. А тепер директор залізниці пише мені погрози, мовляв, якщо ми не надамо пільгових субвенцій, то в Рівному перестануть зупинятися поїзди. Профанація. Це вина тільки Уряду, що не заклали кошти у бюджет, – резюмував Володимир Хомко.

За його словами, це більше «голослівний шантаж». І поки не дійшло до зупинки поїздів, місто, за словами очільника, з таким свавіллям боротиметься – уже підготували звернення до Уряду.

На музей міста – 300 тисяч гривень

Міські обранці на сесії Рівнеради підтримали проект рішення про виділення із міського бюджету 300 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації музею-меморіалу міста Рівне. За словами начальника управління культури Тараса Максименка, цих коштів достатньо лише для робіт першої черги – створення основних розділів. Загалом, на розробку необхідно 600 тисяч.

За приблизними підрахунками, будівля музею-меморіалу, що займатиме площу близько одного гектара, коштуватиме трохи більше як мільйон євро. Щоправда, управління культури Рівненської міської ради ці кошти планує отримати в Євросоюзі, вигравши грант.

За звернення щодо гомосексуальних сімей радикали не голосували

Депутат Рівнеради Олександр Чубай виступив з проханням до колег звернутися до Верховної Ради України з вимогою не вносити правки до законів щодо реєстрації одностатевих шлюбів.

– Україна перебуває на шляху євроінтеграції. Більшість українців підтримують цей процес, і я в тому числі. Але завжди є те, чого потрібно вчитися, і те, що не варто пускати в своє життя і серце. Україна розвивається на основі християнських біблійних цінностей. І в суспільстві подекуди є переконання, що коли ми вступимо в Євросоюз, то все добро і зло, яке там є, прийде до нас. Але це не так! Що впроваджувати в нашій країні, залежить в тому числі від народу України, адже він є основним носієм влади.

Прошу депутатів Рівненської міської ради підтримати звернення до керівництва країни з питань європейської інтеграції щодо захисту інституції сім’ї в Україні.

Всі ми з вами знаємо, що діти – це наше майбутнє, і те, які в них будуть сім’ї, залежить від сімейних цінностей, яких ми їх навчимо. Наші діти мають рости в міцному шлюбі, в оточенні суцільної ніжності й любові, у родині, де панує повага і спокій. Лише за таких умов вони виростуть повноцінними громадянами своєї країни і зможуть створити власну, не менш міцну й щасливу сім’ю. То давайте створювати сильні родини! Давайте разом берегти наші сім’ї! – зауважив депутат Рівнеради.

Міські обранці підтримали звернення колеги. Не голосували тільки представники Радикальної партії Олега Ляшка.

Депутати працювали без обіду, а все тому, що міський голова пообіцяв «швиденько розібратися» із земельними питаннями і завершити перше пленарне засідання Рівнеради. Загалом міські обранці розглянули понад півтори сотні проектів рішень.