«Із зав’язаними очима» – в’язанка історій з реальності: у Львові відбудеться передпоказ фільму Тараса Дроня

logo


ЛЮДИ

За словами режисера, у кінострічці є безліч сцен, з яких хочеться сміятися, проте є й такі, що змушують плакати

Усі фото надали Galnet у пресслужбі Тараса Дроня

Сьогодні, 8 грудня, у Львові відбудеться передпоказ кінострічки українського режисера Тараса Дроня «Із зав’язаними очима». У фільмі порушується низка важливих проблем, як-от життя після смерті, життя під час війни без війни, про вихід зі складних ситуацій та бажання вистояти. Про залаштунки знімання кінострічки та її основну тематику детальніше розповів у коментарі Galnet режисер Тарас Дронь.

Насамперед хочу зауважити, що вдалося розказати про війну без війни, не маніпулювати цією темою. Увага більше зосереджувалася на почуттях суспільства, зокрема людей, які зазнали втрат. Саме у такі моменти перед ними постає питання: «Як бути далі: померти, морально самознищитись чи жити далі?». – Зазначив Тарас Дронь.

За словами режисера, в основу фільму лягла реальність, тому кінострічка «Із зав’язаними очима» – в’язанка історій з реального життя. Кожен актор не просто грав свою роль, він жив її.

Одного разу під час знімання стався кумедний випадок. Актори настільки вжилися в роль, настільки правдиво грали, що знімальна група забула натиснути кнопку, аби почати запис. – Ділиться Тарас Дронь.

Він також додав, що його часто запитують, чому в кінострічці не зазначена дата завершення війни. У такому разі Тарас Дронь відповідає, що поки що назвати себе пророком не може. Проте йому хотілося б, щоб фільм був пророчим.

«Із зав’язаними очима» – дуже контраверсійний фільм у плані емоцій. Є безліч сцен, з яких хочеться сміятися, проте є й такі, що змушують плакати. Проте це більше про позитив, про вихід зі складних ситуацій, про продовження життя. Важливо, що я демонструю своє бачення, свої напрацювання, але нікому нічого не нав’язую. – Пояснює режисер.

Тарас Дронь такж поділився з Galnet основними труднощами під час знімання.

Головну роль у кінострічці зіграла відома акторка Марина Кошкіна. Дівчині довелося зіграти роль бійчиня, тому більше ніж пів року вона витратила на фізичну підготовку: щоранку вона бігала, ввечері відвідувала зал, тренувала удари по груші, займалася з гантелями. Відтак, всі трюки під час фільмування вона виконувала самостійно, без допомоги каскадерів.

Ії героїня, бійчиня ММА Юлія, у спорті з дитинства. Вона відправляє суперниць у нокаут і не знає іншого світу, крім окресленого сіткою бійцівського рингу. Сильне життєве потрясіння спонукає героїню піти всупереч суспільним стереотипам та шукати долі за межами великого спорту. Проте минуле не хоче відпускати Юлію та викликає її на бій.

Також він розповів, що у фільмі «Із зав’язаними очима» є багато бойових сцен. Такі сцени направду було складно знімати. Ба більше, небезпечно, оскільки часто під час репетицій актори могли влучити один по одному.

Ще один важкий момент – психологічний. Було непросто підібрати акторку. Пошуки тривали три місяці, на роль претендували приблизно 40 жінок. Марині Кошкіній основна тема фільму є дуже близькою, оскільки вона сама родом з Луганщини. Те саме стосується і Лариси Руснак, бо вона часто їздила на Схід. Крім того, не кожна акторка зможе зіграти роль жертви-вдови. – Розповідає Тарас Дронь.

Режисер також додає, що важливим є й питання мови. За його словами, прочитати сценарій українською неважко, але багатьом акторам складно говорити українською природно, без суржика.

Половина фільмування відбувалася у Львові, а половина – у Києві. Проте ми показали не той типовий Львів, який прагнуть розглянути туристи, а, наприклад, Сихів, – зауважив чоловік.

Бюджет фільму «Із зав’язаними очима» становить 10 мільйонів гривень. Більшість коштів надійшло від УКФ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.