Я їй не заздрю. Відомий британський лікар – про голову МОЗ Супрун, медреформу та людські емоції

logo


Перспективи української системи охорони здоров’я, ставлення до очільниці МОЗ Уляни Супрун та схожість життя на шторм. Подробиці – на Радіо НВ.

Про це та інше кореспонденту Радіо НВ у Львові Валерії Печеник розповів всесвітньо відомий нейрохірург з Великої Британії Генрі Марш. Він нагороджений Орденом Британської Імперії і відомий просвітницькою роботою в Україні. На Книжковому форумі у Львові британський лікар презентував книгу своєї дружини Кейт Фокус під назвою Спостерігаючи за англійцями.

Про перспективи реформи медицини в Україні та її стан зараз

Нейрохірург наголосив, що відвідує Україну і збирається робити це надалі. Він оптимістично налаштований щодо майбутнього України, як і стосовно медичної реформи.

“Очевидно, що не можна змінити такі речі швидко і тому обов’язково треба зрозуміти, що все погано перед тим, як покращувати ситуацію. Як і з глобальним потеплінням – якщо ми не будемо оптимістами щодо цього, то трапиться найгірше. У дитячій лікарні у Льовові я не побачив багато доказів змін”, – сказав Марш.

Дивіться також

Британський лікар зазначив, що відсутність коштів у реформуванні системи медицини додає труднощів процесу.

Про главу МОЗ Уляну Супрун

Генрі Марш виказав своє бажання написати статтю для західних медіа про проблеми медичної системи України та про важке завдання, яке намагається реалізувати Супрун.

“Головні лікарі, які заробляють гроші на пацієнтах, вважають ці зміни небажаними. Загалом лікарі дуже складні люди, тому що у них є почуття власної важливості, тому я їй [Супрун] не заздрю”, – розповів британський нейрохірург.

Про успіх

Рейтинги книг Марша доволі високі, одна з них стала бестсетером за версією New York Times. Лікар каже, що у своїх матеріалах він говорив про поганий бік медицини. Марш наголосив, що це дуже незвично, і ніхто з лікарів так про себе не писав.

Дивіться також

Нейрохірург розповів, що пише книгу для дітей. Вона розповідатиме про роботу мозку та його зв’язок з почуттями.

“Я хочу зацікавити дітей мозком, змусити їх думати про думання, думати, звідки беруться їх почуття”, – сказав Марш.

Про почуття

Нейрохірург пояснює сутність людських емоцій так: “Ми народжені з емоційними схемами. Вони розвиваються залежно від навколишнього середовища, в якому ми зростаємо. Ми не обираємо наші почуття. Ми схожі на моряків у шторм, коли вітер дме та жене човен у певному напрямку, і моряк лише робить вигляд, що керує човном, обираючи напрямок. Насправді, він лише слідує вітру”.  

Про роботу

Марш розповів, що досі час від часу оперує пацієнтів, і зізнався, що сам може пропустити момент, коли це стане йому не під силу.

“Я кажу своїм колегам, що коли почну втрачати вміння оперувати, вони мають мені про це сказати”, – підкреслив лікар.

На запитання кореспондента НВ, чим схожі англійці та українці, нейрохірург відповів, що хворі люди однакові. Наляканих батьків дитини, яка занедужала, в Африці, Індії, чи то у Європі об’єднує одна проблема.

“Коли ми хворіємо, ми усі однакові”, – сказав Марш.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter