Як діти стають непотрібними власним батькам

logo


За ними слідкують соціальні служби і при потребі вилучають зі сімей. Яке дізналася кореспондент “Львівської хвилі” Оксана Тучак, під час дискусійної платформи у «Твоєму місті» проблема у батьках, які не хочуть чи не можуть належно дбати про дітей.

Лише минулого року з львівських сімей вилучили восьмеро дітей. Повідомили про біду лікарі та патрульні.

«Якщо проаналізувати вік дітей – це дитина була 2012 року народження, троє дітей 2016-го року народження. Причини відібрання – кругом присутній алкоголь батьків. А є ще дуже багато випадків, зокрема від поліції, де є інформація про негативні речі, які відбуваються у сім’ї», – каже начальник міської служби дітей Ростислав Тимків.

За словами керівника притулку обласної служби дітей Світлани Гаврилюк, діти відчувають себе непотрібними і не важливими для своїх батьків. Звідси – агресія, втечі та непорозуміння.

«Батьки, які можуть займати певний соціальний статус, але не знають навиків спілкування з дитиною, можливо, розбещення. Не знають правильних батьківських реакцій, тому дитина бунтує. Або батьки ведуть асоціальний спосіб життя і вони нехтують тією дитиною», – зазначила Світлани Гаврилюк.

Поліцейські ж разом із соціальними службами беруться за виховання як батьків, так і дітей.

«Виховувати майбутніх батьків треба змалечку, зі школи, з тих маленьких дітей – показувати їм на прикладі. У нас є запроваджений проект – шкільний офіцер поліції і він працює не лише з дітьми, а й з батьками. На батьківських зборах одна з тем, яка є для усіх дітей – це права дитини але й разом з тим і обов’язки», – додає шкільний офіцер Віра Проців

І на останок ще трохи статистики. Дев’ятеро маленьких львів’ян не ходять до школи через недбалість батьків. А ще восьмеро загинули цього року через недостатній догляд.