Як проходило життя львів’янки у XVII столітті

logo


Життя у Львові XVII століття було дуже непростим. А ось життя жінки було ще складнішим. 

Про історію однієї видатної львів’янки того часу розповідають у “Фотографіях старого Львова”. 

: Як виглядав Дрогобич сто років тому: унікальні світлини

Початок біографії – смерть

Прослідкувати життєвий шлях львів’янки того часу можна на прикладі дружини гетьмана Речі Посполитої Станіслава Яблонського. Колись пам’ятник цьому гетьманові навіть стояв у Львові. 

“Був при її смерті син короля Яна ІІІ. Якуб королевич власними руками закрив її очі. Королева після смерті відвідувала її тіло і ноги її цілувала […] Тіло померлої з урочистостями поклали у Львівському костелі Товариства Ісусового, в часі чого були присутні (що є рідкістю для Польщі) два кардинали: папський легат Паллавічіні і Гнезненський архієпископ Радзеєвський”, – ось такий опис смерті Маріанни Казановської з’явився у тогочасних літописах. 

Як жили у Львові триста років тому

Опис смерті жінки – найбільш детальна та художньо написана частина біографії Маріанни. Усе інше ж її життя описане вкрай шаблонно і досить нудно, окрім історії, що трапилася з нею в дитинстві. 

Коли дівчинка була ще дуже маленькою, у місті сталася пожежа – і всі мешканці почали тікати, а от про маленьку дівчинку забули. І тоді мати її оголосила – той, хто повернеться і врятує її, отримає згодом її руку. Один з шляхтичів зголосився і дійсно повернув дитину матері. Але от коли пропозицію Маріанні зробив воєвода Станіслав Яблонський, рятівникові довелося поступитися. 

Як жили у Львові триста років тому

Усе ж інше її життя описане вкрай побіжно – вона була набожною дружиною, щодня ходила до церкви і щедро давала милостиню, була тихою і скромною. Отож апогеєм усього її життя стала власна смерть. 

Більше новин про історію Львова

У соціальних мережах з’явилися світлини львівського фотографа Вілі Фургала, де група молодиків вивішували на одній із вулиць Львова гірлянду з купоно-карбованців.
Місто Ходорів на Львівщині завжди славилось своєю мальовничістю та багатолюдністю. У мережі з’явилися світлини столітньої давності.