Як у Львові ховатимуть людей, що заразилися коронавірусом: алгоритм

logo


3 квітня у Львові на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС затвердили детальний порядок поховань осіб з підозрою на коронавірус або ж тих, що мали коронавірусну інфекцію.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, розробити процедуру захоронення – окремо для тих, що померли вдома, окремо – для тих, що перебували у лікарні.

Якщо людина помирає вдома, родичі повинні одразу поінформувати сімейного лікаря і поліцію. Померлу людину мають правильно забрати до моргу із спеціальними індивідуальними засобами. Помешкання потрібно ретельно продезінфікувати. Прощання і поховання людей з коронавірусом з дому заборонено. 

Тіло померлої людини обробляється спеціальними засобами, поміщається у пакет, а потім у труну, після чого вона щільно закривається. Далі спеціальний транспорт відвозить труну на кладовище, і після кожного перевезення дезінфікується. Окремо розроблені правила для ритуальний служб, працівників кладовищ. Всі вони повинні мати засоби індивідуального захисту.

Близькі померлої людини мають визначити відповідальну особу, яка є здоровою і не контактувала з померлим. Саме ця людина буде займатись організацією похорону. Їй надаватимуть чітку інструкцію того, як потрібно діяти при похованні. На похороні можуть бути присутніми не більше 10 осіб, між якими має бути дотримана дистанція.

Читайте також: Уряд затвердив список додаткових обмежень, які посилюють карантинні заходи: подробиці

Джерело: Львівська міська рада