Яким буде сміттєпереробний комплекс у Львові. Візуалізація

logo


У Львові презентували Концепцію переробного комплексу для Львова.Ілюстративне зображення. Джерело: прес-служба ЛМР

Ілюстративне зображення. Джерело: прес-служба ЛМР

Сьогодні, 2 лютого, директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря і керівник проекту та спеціаліст у сфері поводження з ТПВ компанії «Egis» Крістофер Раунд презентували Концепцію переробного комплексу для Львова. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Ми працюємо над завершальною стадією. Впродовж останніх 10-ти місяців працювали над вивченням системи поводження з відходами. Ми не тільки подивилися на той об’єм і характеристики відходів, що утворилися у Львові, а й зробили прогнозні показники. Також ми врахували положення Національної стратегії поводження з відходами, яка вже набула чинності», – сказав Крістофер Раунд.

За його словами, ключові завдання для функціонування заводу полягають у суттєвому зменшенні об’єму залишкових відходів, що мають потрапляти на подальшу утилізацію шляхом захоронення. Також комплекс займатиметься збором вторинної сировини, яка може бути повторно використана.

Комплекс займатиметься механіко-біологічною переробкою. Він складатиметься з двох частин: перша відповідатиме за розділення органічних та неорганічних відходів, друга – за біологічну стабілізацію органічної фракції.

Він додав, що в комплексі відбуватиметься попередній відбір великогабаритних і небажаних елементів, які б не мали потрапляти на територію заводу. За розділення дрібного сміття відповідатимуть два барабанних сита. Після цього дрібні відходи будуть відправлятися у потужності компостування. Залишкове сміття проходитиме ручне сортування. На захоронення на полігон буде відправлятися лише те сміття, що залишилося після відділення органічної фракції і вилучення вторсировини.

Ілюстративні зображення

Ілюстративне зображення

Ілюстративне зображення

Презентований проект комплексу був узгоджений із міською владою. Розробники опрацювали технологічні та фінансові аспекти проекту і наразі ведуть роботи щодо екологічної складової. 

Нагадаємо, 20 лютого у Львові оголосили тендер на проект сміттєпереробного заводу.