Якої була головна ялинка Львова у різні роки: раритетні фото

logo


Фото головної ялинки Львова у різні роки та періоди.

Щороку усі з нетерпінням чекають відкриття головної ялинки у центрі Львова. Вже довгий час хвойну красуню встановлюють на площі перед Оперним театром, однак так було не завжди. Головна новорічна прикраса міста не завжди мала таку сучасну ілюмінацію, іноді її прикрашали іграшками, які виготовляли власними руками.

Журналістка 032.ua вирішила повернути наших читачів у минуле та показати, якою головна ялинка Львова була у різні роки.

Післявоєнний період

Пропонуємо вам переглянути світлини головної ялинки Львова у післявоєнний період. Традицію встановлювати головну ялинку у місті перейняли від поляків та німців. Тоді однієї локації для встановлення новорічного дерева не обрали. Натомість по селах цю традицію перейняли пізніше, там здебільшого ставили у будинках дідуха.

Ялинка у Львові в післявоєнний періодФото – lvivcenter.org

Ялинка у Львові в післявоєнний періодФото – lvivcenter.org

1950 – 1980-ті роки

Коли Львів був радянським, то прикрашання головного різдвяного дерева було дещо інакшим. У ті роки на ялинку не вивішували ангелів та не встановлювали шопку. Натомість на верхівці дерева завжди майоріла традиційна червона п’ятикутна зірка. Ялинкові прикраси були також скромнішими, без зайвого лоску та шику. Переважно вони були виготовлені власними руками. Замість Святого Миколая дітей розважали Дід Мороз та Снігурочка. Усю релігійну тематику тоді намагалися ліквідувати.

З приходом радянської влади до Львова встановлювати ялинку заборонили. Диктатура називала цей звичай релігійним та буржуазним. Згодом влада таки відійшла від цих переконань. Ялинка стала традиційною зимовою прикрасою Львова.

Ялинка у Львові в радянський періодФото – з відкритих джерел

Ялинка у Львові в радянський періодФото – з відкритих джерел

Епоха Незалежності

Коли Україна стала незалежною державою, то почала одразу відновлювати свої традиції. З того часу люди почали спокійно зустрічати свята за релігійним календарем. На вулицях Львова можна було почути колядки та побачити справжній вертеп.

В Епоху Незалежності можна було побачити зміни і в прикрашені головної ялинки. Спочатку прикраси були скромнішими, на ялинку вивішували картонні “цукерки”, дощик та пап’є-маше.

2010 рік

У 2010 році головна ялинка буда встановлена на площі перед Львівською оперою. Того року на ній було багато скляних іграшок. Переважали прикраси видовженої форми. На додачу її оформлення завершили дощиком. На верхівці ялинки була Вифлеємська зірка з гірлянд.

Ялинка у Львові в 2010 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові в 2010 році, Фото – з відкритого доступу

2011 рік

У 2011 році перед Оперним театром постала 20-метрова красуня. Того року вона була помпезною та у “бароковому стилі”. Її прикрашали ангели з Ватикану. Ялинка прибула до Львова з Пустомит. Вночі головне різдвяне дерево було підсвічене синьою та червоною ілюмінацією.

Ялинка у Львові в 2011 роціФото – з відкритого доступу

Ялинка у Львові в 2011 роціФото – з відкритого доступу

2012 рік

З 2012 року головну ялинку Львова почали усе частіше прикрашати яворськими іграшками, які створили народні майстри. Того року на хвойну красуню повісили аж 200 авторських іграшок від Остапа Сойка та Оксани Когут. Підсвітка ялинки також була червоно-синьою. Не забули і про великих ангелів, які також прикрашали дерево.

Ялинка у Львові у 2012 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2012 році, Фото – з відкритого доступу

2013 рік

Після Євромайдану у Львові встановили справжню патріотичну ялинку. Вперше на різдвяному дереві у Львові з’явилася українські герби. Того року підсвітка її також була тематичною, ялинка стала сяяти кольорами національного прапора. Іграшки на ялинку виготовили учні художньої школи Новаківського.

Ялинка у Львові у 2013 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2013 році, Фото – з відкритого доступу

2014 рік

2014 рік видався складним не лише для львів’ян, а й для України. Після анексії Криму, трагічних подій на Майдані та початку російсько-української війни місто сумнівалося щодо доцільності встановлення різдвяного дерева. Однак 17-метрова красуня таки з’явилася перед Оперним. Вона знову була оздоблена національною символікою та яворськими іграшками.

Ялинка у Львові у 2014 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2014 році, Фото – з відкритого доступу

2015 рік

У 2015 році ялинка до Львова прибула з Дрогобицького лісництва. Того року вона знову замайоріла кольорами українського прапора, однак її “вбрання” місцевим мешканцям не дуже сподобалося. Тоді у мережі почали жартувати та критикувати місцеву владу.

Ялинка у Львові у 2015 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2015 році, Фото – з відкритого доступу

2016 рік

У 2016 році головна ялинка Львова була чи не найдорожчою за усі роки. Вони прибула до міста Лева зі Східниці, тоді з міського бюджету на неї виділили 211 тисяч гривень. Попри це місцева влада вирішила зекономити на її прикрасах. Вперше різдвяне дерево прикрасили торішніми іграшками, а ілюмінація знову стала синьо-червоною.

Ялинка у Львові у 2016 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2016 році, Фото – з відкритого доступу

2017 рік

У 2017 році ялинка Львову дісталася абсолютно безкоштовно. Її місту подарував мешканець Брюхович. Ялинку вирішили прикрасити у європейському стилі. Для хвойної красуні гірлянди купити за кордоном, а внизу дерево прикрашали декорації-подарунки.

Ялинка у Львові у 2017 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2017 році, Фото – з відкритого доступу

2018 рік

Того року місто Лева знову отримало головний різдвяний атрибут абсолютно безкоштовно. Ялинку місту подарував мешканець села Буда (Яворівський район). Традиційно дерево прикрасили яворівськими іграшками, а ілюмінацію тоді оновили на більш сучасну.

Ялинка у Львові у 2018 році, Фото - 032

Ялинка у Львові у 2018 році, Фото – 032

2019 рік

У 2019 році головна ялинка у Львові знову мала Європейський вигляд. Вона була прикрашена жовтою ілюмінацією, а у підніжжя стояли декорації у вигляді подарунків.

Ялинка у Львові у 2019 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2019 році, Фото – з відкритого доступу

2020 рік

У 2020 році головна ялинка традиційно замайоріла на площі перед Оперним театром. Того року хвойна красуня прибула до Львова із села Опаки, що на Дрогобиччині. 18-метрове дерево прикрасили тією ж ілюмінацією, що і у 2019 році. На вершині ялинки також була блакитна зірка.

Ялинка у Львові у 2020 році, Фото - з відкритого доступу

Ялинка у Львові у 2020 році, Фото – з відкритого доступу

2021 рік

Цьогоріч головне новорічне дерево подарував Львову мешканець села Оброшине. Ялинка росла поблизу його будинку, тому чоловік давно хотів її подарувати місту. Цього року головну прикрасу міста урочисто запалили ввечері 17 грудня. Прикрашена вона була лише ілюмінацією та іграшками у формі ромба. На відкритті співала хорова капела “Дударик” та передали місту Вифлеємський вогонь.

Ялинка у Львові у 2021 році, Фото - 032

Ялинка у Львові у 2021 році, Фото – 032

Довідково. У матеріалі ви вказували той рік ялинки, коли вона була встановлена.

Резиденції Святого Миколая у Львові: скільки коштують та де розташовані