Керівництво готелю у Раковці, де отруїлись діти з Хмельниччини, не заперечує своєї провини

logo


25 дітей та одна вихователька отруїлися після вечері у готелі «Джем», що у Раковці. До інфекційної лікарні дітей почали масово госпіталізовувати в ніч на вівторок. У хворих підозрюють гостру кишкову інфекцію. Усі потерпілі з Хмельниччини. На вечерю їли курячі яйця, млинці, вареники та борщ зі сметаною, а також молочні страви.

Сніжана та ще 46 її земляків приїхали на Львівщину із Хмельницької області. Діти –баскетболісти та волейболісти – переможці обласних змагань. Три дні відпочинку у Львові отримали як подарунок. Поселились у готелі «Джем» у с. Раковець Пустомитівського району.

«Ми з екскурсії зразу поїхали поїсти десь о восьмій годині і там були вареники зі сметаною. Вони взагалі були несмачні. Ще сир був. Але ж я їсти хотіла, то з’їла сир, хоч він теж був гіркуватий», – розповіла Сніжанна Конишева, яка отруїлась.

Опівночі п’ятнадцятьох дітей забрали до лікарні. Пізніше по медичну допомогу звернулись ще 10 підлітків та 24-річна вихователька.

«Почало мені дуже сильно тягнути в шлунку. Я не могла вирівнятися. Думала, що все пройде, але потім зрозуміла, що потрібно звертатися до лікаря і нас теж забрали», – додала інша постраждала Поліна Голосієнко.

Потерпілі їли курячі яйця, млинці, вареники та борщ зі сметаною, а ще сир. Привезли їх у стані середньої важкості. Одну дівчину госпіталізували у реанімацію, однак вже перевели до загальної палати.

«Звичайна терапія, згідно протоколів, детоксикаційна терапія, тому що в хворих підозрюється гостра кишкова інфекція. На сьогоднішній ранок трьох дітей вже можна відпустити на амбулаторне лікування», – прокоментувала завідувачка 4-го відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

Після обіду у вівторок, 7 серпня, готель зачинили разом із рестораном. Працювали фахівці Держпродспоживслужби.

«Проводимо обстеження персоналу, обов’язково відбір проб харчових продуктів, які є на залишку, перевіряємо змиви на бактерії кишкової палички, воду», – сказала головна спеціалістка районного управління Держпродспоживслужби Віра Саміло.

У готелі не заперечують своєї провини у тому, що сталось. Готові відповідати та відшкодувати хворим кошти за лікування.

«Ми від себе не відвертаємо нічого, тобто, як є, так і є. Експертиза, що покаже, значить, так і буде. Дуже прикро, що так сталося, але, на жаль, від того ніхто не застрахований. Варіантів, чому так сталося, багато, але ніхто не бігає не кричить – ми не винні», – сказав бренд-менеджер готелю Мікаель Арутюнян.

Ймовірно, вже у середу, 8 серпня, дітей зможуть виписати і вони поїдуть додому.

Нагадаємо, в готелі у«Джем», що розташований у Раковці, отруїлися 26 гостей з Хмельниччини.