Китайський Новий Рік у Львові: як відзначати та чим відрізняється свято

logo


24 січня у Львові та світі розпочинають святкувати Китайський Новий Рік, який завжди відбувається трохи пізніше за європейський і може відзначатися у період з 21 січня по 21 лютого (у різні роки по-різному). Часто визначення дати святкувань залежить від Свята весни та руху Місяця, після того як настане другий “молодик” після грудневого сонцестояння. У Азії Новий рік відзначають упродовж 15 днів. У 2020 році китайці зустрічають Білого Сталевого Щура, і для них це уже 4718-ий рік.

Китайський Новий Рік

Зі святкуванням цього дня у Китаї пов’язана легенда про монстра “Нянь”, який жив у морській безодні та якраз напередодні Нового року вибиралося на сушу, щоб знищувати людей. Аби задобрити чудовисько, селяни готували для нього їжу та ховалися. Але якось один старигань пофарбував свої двері в червоний колір, взяв ліхтар та бамбукові хлопавки і створив такий шум, що залякав монстра до смерті. Із того часу китайці шумно і весело відзначають Новий рік, з вогнями ліхтарів та червоними прикрасами.

Китайський Новий Рік

У цей день прийнято збиратися усією родиною за столом та куштувати солодкі галушки за начинками, рибу чи курятину з рисом і бобами та інші страви. Вважається, що померлі родичі також приходять на частування. А вже наступного дня після приходу Нового року китайці частують одне одного двома мандаринами – символом багатства, і червоними конвертами з грішми. Впродовж наступних 5 днів після свята прийнято також відвідувати усіх близьких і далеких родичів, з якими також обмінюються мандаринками – на достаток упродовж року. На завершення святкувань охочі йдуть помилуватися цікавим виховищем – традиційним запуском ліхтариків у нічне небо.

Китайський Новий Рік

У Львові вже дев’ять років поспіль відзначають Китайський Новий Рік, зазвичай святкові заходи відбуваються упродовж трьох днів на площі Ринок. Для львів’ян і гостей міста влаштовують світлове шоу, концертну програму, майстер-класи, а довгоочікуваною “родзинкою” стає традиційна хода “живих” драконів. Цього року у місті запланували також розмальовування панд. Повну програму заходів шукайте ТУТ.

Інформація та фото з відкритих джерел