Коли дім – небезпечне місце. Як під час локдауну у Львові жили жертви домашнього насилля

logo


ЛЮДИ

Команда проєкту «МИ» зняла репортаж про те, як у період найжорсткішого карантину у Львові жили ті, хто страждає від домашнього насилля

Усі фото: скріншоти з репортажа проєкту “МИ”

Команда проєкту «МИ» оприлюднила репортаж «Домашнє насилля / Domestic violence». У ньому йдеться про те, як переживали локдаун 2020 року жертви домашнього насилля, ті, для кого дім не є безпечним місцем.

За офіційною статистикою, у 2020 пандемічному році кількість звернень про домашнє насилля в Україні зросла на більш ніж 60 відсотків у порівнянні з попереднім роком. І така тенденція прослідковувалась у всьому світі. Я пам’ятаю, що коли почалась пандемія і робота над проєктом, ми багато думали про роль дому для людини, а з цієї інформації стало зрозуміло, що дім – на жаль, це не для всіх безпечне місце, і як тоді пересидіти пандемію коронавірусу? – згадує Люда Баталова.

Працюючи над цією темою, автори проєкту дізнавались багато історій сімейного насилля, але лише одна жінка погодилась розповісти на камеру про свій 10-річний травматичний досвід, який для неї лише закінчився.

Коли ми запитали її, чому вона погодилась, то героїня відповіла, що, можливо, комусь це врятує життя. Лише слухаючи реальний голос, повною мірою усвідомлюєш реальність жахіть, які відбуваються поруч, можливо, за сусідніми дверима, – підкреслює Марія Ясінська.

Переглянути повний репортаж «Домашнє насилля / Domestic violence» можна нижче.

Відкриттям цієї роботи для авторів проєкту стало те, що у ковідні часи збільшилася кількість ситуацій, у яких насилля стало можливим. Як пояснює в інтерв’ю Марта Чумало, керівниця ГО «Жіночі перспективи», люди, які страждали від домашнього насилля ще до пандемії, опинилися у ситуації «ізоляції в ізоляції». Партнери обмежували їх соціально, забороняючи спілкуватись із близькими та друзями, а коли почався карантин, обмеження стало ще і фізичним. Вони просто опинились замкнутими зі своїми агресорами в одному приміщенні.

Читайте ткож: Я стала жертвою аб’юзивних стосунків. Ділюся своєю історією, щоб застерегти інших

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.