Кубів доручив області пришвидшити консервацію рудника, що поруч із проваллям поблизу Трускавця

logo
152445_kubiv_doruchiv_oblasti_prishvidshiti_kons.jpeg


У четвер, 23 листопада, віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів здійснив робочий візит на Львівщину. У межах поїздки посадовець взяв участь у засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Також він оглянув провалля між Трускавцем і Дрогобичем, що утворилося внаслідок земних коливань у ніч на 30 вересня.

Зокрема, на засіданні комісії ТЕБ він заявив про потребу нового проекту консервації рудника у місті Стебник. За його словами, упродовж місяця фахівці мають розробити кошторис водогону, а за три місяці його замінити.

«По-перше, слід напрацювати якісний проект консервації, оскільки попередній мав суттєві недоліки і вже не відповідає вимогам часу. Ця робота є довгостроковою, проте зараз можна розпочати підготовку щодо моніторингу та технічного забезпечення подальших процедур, залучивши до цього експертів», – зазначив Степан Кубів.

Також він пояснив, що головне завдання при усуненні проблеми з проваллям – запобігти подальшим обвалам ґрунту та вберегти від цього мешканців прилеглих сіл.

«Ми проведемо іншу гілку води для того, щоби нею користувалися люди. Вже сьогодні підключеним є енергетичний блок живлення, а «Обленерго» виділило для цього 11 млн грн», – зазначив віце-прем’єр.

Нагадаємо, обвал карстових порід на території підприємства «Полімінерал» у Стебнику стався 30 вересня. Після земних коливань поблизу Трускавця утворилося провалля діаметром у 300 м і глибиною у 50 м. Згодом на дорозі між Дрогобичем і Трускавцем після масштабного обвалу карстових пустот виявили кілька тріщин. 2 жовтня біля Трускавця на території Модрицької сільської ради виявили ще одне карстове провалля. Гідрогеологи стверджують: все через те, що у порожнині шахти протягом десятків років накопичувалися води з високим вмістом мінералів.


А поділитися?Вам має сподобатись...