Куди поїхати зі Львова: неймовірна краса Скель Довбуша, – ФОТО

logo


Подорож зі Львова до унікальної пам’ятки природи та історії – Скель Довбуша.

Львівська область надзвичайно багата на історичні та природні пам’ятки. Здається, ми розповіли нашим читачам чи не про кожний куточок мальовничого регіону. У цьому ж матеріалі ми розповімо про популярний туристичний об’єкт (Скелі Довбуша), який розташований в Івано-Франківській області.

Скелі Довбуша в Івано-Франківській області

Всього за дві години їзди зі Львова, неподалік села Бубнище розташована унікальна пам’ятка природи та історії – Скелі Довбуша. Це місце вже давно завоювало серця мандрівників своїми краєвидами. Тут є на що поглянути у будь-яку пору року.

Скелі Довбуша – це комплексна пам’ятка природи, що розташована на висоті 668 метрів над рівнем моря. Утворилися ці скельні виступи понад 70 млн років тому. Кам’яний лабіринт має протяжність понад 1 км. Пролягає він між буково-смерекового лісу.

Легенди та історичні факти пов’язані зі Скелями Довбуша

Не дивно, що навколо цього мальовничого місця вирує чимало легенд. Однак з них пов’язана із селищем Бубнище, що розташоване за 3 км від скельного комплексу. За переказами, одного разу на бойків набігла татарська орда, місцеві мешканці відбивалися, як могли, але сили були не рівні. Ряди оборонців рідшали на очах. У той момент одна красуня-бойківчанка підійшла до крайньої скелі та звернулася до неї: “Ти міцна й непорушна, віками не зрадила свого краю. І ми не зрадимо! І ми встоїмо! А якщо загинемо, то розкажи нащадкам про нас і боротьбу нашу”.

У той момент татари побігли за дівчиною, але скеля розсунулася та заховала красуню. Після цього природне диво не один раз рятувало життя бойківчанки. Дівчина вирішила тепер постійно допомагати своїм односельчанам. Вона частенько підіймалася на скелю та била в бубон, коли татари знову наступали. Саме тому селище назвали і Бубнищем.

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Місцеві мешканці також розповідають, що у XVII–XVIII ст. у Скелях Довбуша свої табори розкладали опришки (селяни, що повстали проти польської шляхти, молдавських бояр та угорських феодалів). Там є декілька видовбаних залізними тесаками печер, де за легендами, вони переховувалися.

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Поблизу скельного комплексу також знайшли залишки оборонного рову та валу, на якому стояв частокіл. Вище печер опришки витесали в камені криницю, де зберігалися запаси води. Незрозумілими для дослідників є півтораметрові в діаметрі чаші, що розташовані на вершині скель. Одні вважають, що це були жертовники, інші ж розповідають, що це були заглиблення для спалювання смоли (таким чином повідомляли про наближення ворога).

Скельний комплекс назвали в честь легендарного ватажка опришків – Олекси Довбуша. З цим пов’язана легенда про його скарби. За розповідями селян, він відбирав багатства у польських панів та ховав у скелях. Після цього з’явилося чимало охочих знайти ще одну скарбницю. Але до цього часу “спадщину” Довбуша розшукати не вдалося.

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Відповідно до історичних даних, опришки проходили через селище Бубнище у 1744 році. Тоді вони прямували на Дрогобича та Турки. Про те, що вони були у скельному комплексі свідчать захисні бар’єри і засіки, які були споруджені ними. Деякі люди навіть показують відбитки рук та ніж легендарного ватажка.

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Скелі Довбуша в Івано-Франківській областіФото – 032

Як доїхати зі Львова до Скель Довбуша?

Дорога зі Львова до Скель довбуша на власному авто займає понад 2 години (106 км). На вашому шляху трапляються чимало туристичних пам’яток: Грот Прийма, Долина Диких тюльпанів (розцвітають навесні), Конюхівський парк, Водоспад під Скелями Довбуша. Далі розташований неймовірний Національний природний парк “Сколівські Бескиди”.

Дорога зі Львова до Скель Довбуша, Скріншот - 032

Дорога зі Львова до Скель Довбуша, Скріншот – 032