Курсантів Нацакадемії сухопутних військ найкращі фахівці навчатимуть азам фізичної підготовки

logo


На базі Національної академії сухопутних військ розпочалися навчально-методичні збори з фахівцями ЗС України, котрі відповідають за організацію фізичної підготовки у військах. Про це Львівському порталу повідомили у медіа-центрі Академії.

У навчально-методичних зборах, які відбуваються у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного беруть участь понад сотня представників управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України, відділу фізичної підготовки та спортивної діяльності Головного управління підготовки Збройних Сил України, начальники фізичної підготовки і спорту видів Збройних Сил України, оперативних командувань, з’єднань, військових частин, навчальних закладів тощо. Впродовж трьох днів вони  обговорюватимуть перспективи розвитку фізичної підготовки у Збройних Силах України та аспекти впровадження у цей процес найкращих світових стандартів.

Відкриваючи захід, начальник відділу фізичної підготовки та спортивної діяльності Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Олег Чернявський закликав своїх колег максимально відповідально поставитись до проблематики зборів, а до їх завершення – сформувати єдині погляди у фізичній підготовці військовослужбовців Вітчизняного війська.

«Я не розкрию жодних таємниць тим, що належна фізична підготовленість будь-якого військовослужбовця не лише дозволяє йому більш ефективно виконувати поставлені перед ним завдання, а, насамперед, значно підвищує його шанси залишитись живим та неушкодженим у бою. Адже фізична загартованість та витривалість значною мірою мобілізують його розумову діяльність та покращують здатність до швидкого ухвалення важливих рішень, – додав він. – Втім, ми повинні чітко зрозуміти, які саме вправи та нормативи потрібні сучасному бійцю Українського війська, враховуючи специфіку його повсякденної й навчально-бойової діяльності. Тут необхідно брати до уваги особливості кожного військового фаху, умови проходження служби, вимоги й, безперечно, власні побажання воїнів».

Під час зборів їхні учасники також візьмуть участь у показових заняттях із проведення ранкової фізичної зарядки, змагань з воєнізованого кросу на 3 км зі стрільбою та метанням гранат, змагань з літнього військового біатлону, військово-прикладного плавання, заняттях на сучасних тактичній та психологічній смугах перешкод тощо. До слова, не лише у ролі спостерігачів, а й у якості тих, хто навчається або керує заняттями. Таким чином, вони матимуть можливість особисто випробувати на собі переваги та недоліки різних методик, а також поділитись власним досвідом.

Начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії сухопутних військ полковник Сергій Романчук розповів, що сьогодні у фізичній підготовці військовослужбовців Збройних Сил України активно впроваджуються стандарти НАТО.

«Саме тому такі збори є надзвичайно актуальними, адже ми маємо можливість обговорити усі нововведення, обмінятися досвідом та вирішити проблемні питання, які виникають в процесі впровадження нових стандартів», – підкреслив він.

Кінцевим результатом навчально-методичних зборів буде встановлення загальних вимог та підходів до організації, змісту та методики проведення різних форм фізичної підготовки та спортивно-масової роботи у військах (силах), організації навчального процесу підготовки курсантів у вищих військових навчальних закладах.