Лікарі розповіли львів’янам про небезпеку на кухні

logo


У Львові медики проводять кампанію проти опіків ― розповідають про безпеку на кухні. У центрі міста медики навчали батьків та дітей нехитрих правил. До прикладу, як готувати і куди ставити гарячий посуд. Лікарі певні, елементарна техніка безпеки допоможуть врятувати здоров’я та навіть життя дитини. Адже лише за півроку із термічними травмами до лікарень міста потрапило триста дітей. Переважно нещасні випадки стаються через неуважність батьків.

«До нас в ОХМАТДИТ переважно потрапляють діти з опіками стравоходу і дихальних шляхів. Після тих опіків йде звуження стравоходу, неможливо їсти, ковтати. І ці діти потребують важких і багатоступеневих операцій, ― каже лікар-хірург Богдан Мальований. ― На відсотків 90 опіки у дітей трапляються через недогляд батьків».

Тож в центрі міста медики розклали намет, де розповіли батькам та дітям як уникнути травматизму. На імпровізованій кухні медики пояснюють молодим батькам як уберегти маленьку дитину від опіків. У побуті навіть скатертина може призвести до травми.

«Дитина тягне все на себе і, відповідно, воно все абсолютно звалюється на дитину. І на скатертині можуть бути і гарячий борщ, і гаряча вода, і гарячий компот», ― пояснює координатор проекту Мирослава Децик. ― Також мама бере дитину на руки. Разом з тим похапцем п’є каву, кава випадково виливається на дитину. Оскільки в дитини є дуже ніжний шар шкіри, одразу стаються опіки».

Анна ― мати трьох доньок, теж має неприємний досвід. Одна з її дівчат якось перекинула на себе чашку з окропом. На щастя, все обійшлось, але відтоді взяла на озброєння кілька звичок.

«Не залишаємо посуд гарячий, розвертаємо ручки від краю плити і взагалі намагаюсь готувати на крайній конфорці подалі від дітей», ― каже Анна. 

А у випадку біди потрібно терміново забрати дитину від джерела опіку, зняти увесь забруднений одяг, охолодити ураження вологою тканиною чи водою та терміново звернутись до лікаря.

«Якщо взяти вже зі свого досвіду праці, люди починали лікувати білками, тертою картоплею, був випадок, коли дитину клали просто в гноївку, тому що бабця сказала, що це допомагає», ― розповів лікар опікового центру комунальної 8-ї міської клінічної лікарні Львова Тарас Думанський.

Самолікування може призвести до інтоксикації та складних рубців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter