Луганська та Львівська області відмовились покидати «червону» зону — попри покращення показників

logo


image

Про це свідчить протокол позачергового засідання Державної комісії 23 листопада.

Луганщина та Львівщина опинились у «червоній» зоні 30 жовтня. Міністр охорони здоров’я заявляв, що регіони можуть покинути цей рівень відповідно до карантинних індикаторів.

Станом на 24 листопада у Луганській області заповнено 40% ліжок із киснем, цільовий показник — менш ніж 65%. Крім того, рівень госпіталізацій становить 47,3% на 100 тисяч населення. Цільовий показник — менш ніж 60 госпіталізацій на 100 тисяч. Рівень госпіталізацій та заповненість ліжок із киснем зменшується упродовж останніх днів.

У Львівській області заповнені 55,3% ліжок із киснем, а рівень госпіталізацій — 52,4 на 100 тисяч. Однак директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис назвав ситуацію з коронавірусом «хиткою», цитує «Суспільне». Тому обласна адміністрація попросила уряд не послаблювати обмеження.

Державна комісія погодилася відкласти вихід Луганщини та Львівщини з «червоної» зони. Коли це питання розглянуть повторно, не уточнюється.

Наразі у «червоній» зоні, яка передбачає найжорсткіші обмеження, 18 областей і Київ. У цих регіонах кінотеатри, музеї, інші культурні та розважальні заклади, ТРЦ, заклади громадського харчування, ринки, спортзали та басейни можуть працювати, якщо весь персонал та відвідувачі будуть повністю вакциновані. Місцева влада може запроваджувати додаткові обмеження.