Львів два дні житиме без поліетилену: на фестивалі Zero Waste Fest

logo


image

3-4 липня у Львові відбудеться щорічний Zero Waste Fest, у рамках якого гості заходу зможуть відвідати ярмарок з 40 екобрендів, гаражний розпродаж від відомих львів’ян та майстер-класи.

Фестиваль розпочнеться 3 липня в Міжнародний день відмови від пластикових пакетів, тож ця тема буде ключовою на Zero Waste Fest 2021. Так, організатори планують експонувати екологічну фотовиставку «Торба» про феномен пластикового пакета в нашому повсякденному житті. 

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

Упродовж двох днів у «просторі спілкування» гості фестивалю зможуть отримати поради від фахівців про практики свідомого споживання і життя без відходів, а також взяти участь в обговореннях та дискусіях. Зокрема, своїм досвідом поділиться спеціальна гостя – авторка книги «104 дні без поліетилену», журналістка Маріанна Бойко.

В ярмарковій зоні фестивалю кожен зможе підібрати собі торби і торбинки, посуд, декор, натуральну косметику, одяг тощо з близько півсотні zero waste брендів. Під час фестивалю гості також зможуть дати нове життя старим речам — взяти участь у гаражному розпродажі, віддати одяг потребуючим, навчитись робити торби чи килимки з старих футболок на одному з 15-ти майстер-класів. 

«Ми живемо в час, коли стан довкілля стосується кожного. Нам приємно, що рівень свідомості зростає, і до нас приєднуються публічні люди та митці, – зазначає Дара Бурко, організаторка фестивалю, виконавча директорка громадської організації Tlum & Kram. — Поруч з лекторієм свої роботи експонуватимуть українські фотографи, які документують засилля пластикових пакетів у нашому повсякденні».

Окрім виставки, у програмі — покази фільмів, екскурсії, зустрічі з дизайнерами про sustainable fashion та кава для екопідприємців. Повну програму заходів можна переглянути за посиланням.

Zero Waste Fest 2021 буде простором і для дітей. Малечу очікує спеціальна дитяча програма, у якій передбачені майстер-класи, фільми, ігри, а також дитячий гаражний розпродаж протягом обох днів.

До того ж, на фестивалі можна буде здати вторсировину (папір, пластик і метал) на переробку; батарейки й ртутовмісні лампи – на утилізацію.

Співорганізатори громадські організації Zero Waste Lviv та Tlum & Kram просять гостей не забути мати багаторазові маски та тримати дистанцію.

Вхід на фестиваль буде платним: 40 гривень. Для пенсіонерів, ветеранів АТО, вагітних, дітей до 12 років та іменинників вхід вільний. Гості зможуть пройти особливий фестивальний квест та взяти участь в розіграші подарунків.

У Львові закликають не косити траву влітку

На одного мешканця Львівщини припало 30 кг викидів у повітря забруднюючих речовин