Львів’ян кличуть на пішу прощу до Страдча. Програма

logo
194408_lviv_jan_klichut_na_pishu_prowu_do_stradc.jpeg


Цьогоріч проща буде приурочена до 1030-ліття Хрещення Русі-України.фото: lvivexpres.com

фото: lvivexpres.com

26 червня відбудеться Всеукраїнська проща до села Страдч Яворівського району Львівської області. Проща присвячена страдецьких блаженних, Дню мирянина та 1030-річчю хрещення Київської Руси –України, повідомляють організатори.

Програма:

8:30 – з’їзд прочан у село Ямельня на місці мученицької смерті блаженних о.Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми;

9:00 – Молебень до блаженних;

10:00 – Піша хода до площі біля Страдецької гори;

11:00 – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Довідка: У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства неподалік села знаходився другий після Києво-Печерської лаври підземний монастир на території сучасної України. Археологічними дослідженнями встановлено, що монастир складався із вхідної галереї (довжина приблизно 40 м), ходів загальною довжиною понад 270 м і кількох келій, які розміщувались на глибині близько 20 м.

Страдч тепер – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яку за значущістю прирівнюють Зарваниці та Уневу. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, які за легендою примандрували сюди з Києва. На вершині гори знаходилось укріплене городище.


А поділитися?