Львів’янам показали відремонтоване підземелля Ратуші (ФОТО)

logo


Share

Tweet

Pinterest

reddit

Кожну третю квартиру в Києві купують з метою вкладення коштів: нерухомість здають в оренду або вона просто «стоїть» до кращих часів. Як не помилитися, ставши рантьє?

Кількість бажаючих вкласти гроші в нерухомість не скорочується. Житло – фактично безальтернативна сфера для інвестицій, яка зрозуміла середньостатистичному українцеві, говорить віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. Багато хто з громадян не розуміє, що таке Облігації внутрішньої позики (ОВДП) і як на них можна заробити. Фонд гарантування банківських вкладів гарантує повернення тільки 200 тис. грн. Якщо у споживача, наприклад, $ 40-50 тис., то звертатися доведеться в масу відділень або ризикувати.

 ШоТам з’ясував, на що потрібно звертати увагу при здачі квартири в оренду і скільки на цьому можна заробити

Яку квартиру краще купувати для здачі в оренду?

Найпопулярніші квартири – однокімнатні в нових будинках, каже Анатолій Топал. «Їх вибирають люди середнього рівня достатку, які не хочуть жити по сусідству з бабусями і алкоголіками. Вони готові платити за вхід в красивий під’їзд, який знаходиться під охороною, і просторіші квартири », – говорить він.

Популярністю у орендарів користуються квартири на Осокорках, Позняках, Теремках і в районі ст.м. КПІ. Як правило, одиничка в цих районах буде коштувати $ 40-50 тис., однак проблем з пошуком орендарів не виникне

Популярністю у орендарів користуються квартири на Осокорках, Позняках, Теремках і в районі ст.м. КПІ. Як правило, одиничка в цих районах буде коштувати $ 40-50 тис., однак проблем з пошуком орендарів не виникне. Якщо коштів менше, то можна розглянути апартаменти в районі Софіївської та Петропавлівській Борщагівок. У нових комплексах, які будуються відразу ж за Окружною дорогою, нову квартиру можна придбати за $ 25-30 тис. Сильно вже економити на ремонті не потрібно. Більшість тих, хто шукає квартиру, хочуть світлий ремонт, окрему кухню (об’єднувати кухню і спальню експерти не радять), а також повний набір побутової техніки – бойлер, кондиціонер, пральну машину, плиту і духовку. Краще встановити двоспальне ліжко, а не диван, і віддати перевагу ванній замість душа.

Як знайти орендарів?

Перед тим, як здавати квартиру в оренду, потрібно визначити її вартість. Як це зробити? Можна подивитися оголошення про здачу такого ж житла в цьому будинку і встановити ціну на 500 грн нижче. В середньому однокімнатні квартири в новобудовах зараз здаються в оренду за ціною від 9 тис. до 11 тис. грн на місяць. Якщо житло здається за містом, то там ціни нижчі – в середньому 6-7 тис. грн на місяць. Комунальні послуги орендар сплачує додатково.

Щоб успішно здати житло в оренду, потрібно зробити красиві фото. На них не повинно бути видно розкиданих речей, брудних поверхонь – все це відлякує потенційних орендарів. Оголошення про здачу квартири в оренду краще розмістити в закритих групах facebook та на профільних сайтах. На кожне фото необхідно нанести свої контакти та адресу квартири, оскільки часто такі оголошення передруковують ріелтори і здають житло вже від свого імені. Посередники отримують половину розміру місячної вартості оренди, тому їм важливо розширювати базу пропозицій.

У профільних групах, в які додають орендодавців, нерідко можна прочитати історії, коли на перегляд приходять потенційні клієнти з ріелтором і озвучують набагато нижчу вартість оренди. Наприклад, власник готовий здавати своє житло за 11 тис. грн на місяць, а під час перегляду у нього вимагають знизити ціну до 9 тис. грн на місяць. Тому вартість оренди краще озвучувати по телефону, як і всі додаткові вимоги – кількість проживаючих, наявність тварин та інше.

Як обговорити всі умови з орендарями?

Убезпечити своє житло від проблем неможливо – досвідчені ріелтори говорять, що всю побутову техніку необхідно буде міняти вже через п’ять років після початку експлуатації. А визначити, чи адекватні люди прийшли знімати квартиру доводиться в буквальному сенсі «на відчуттях». У профільних закритих групах в соціальних мережах складають і регулярно оновлюють «чорні списки» орендарів, тому з ними теж можна ознайомитися.

Керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець радить складати договір і прописувати в ньому всі нюанси – від вартості оренди до можливості влаштовувати вечірки і заводити тварин. Наприклад, п’яна гулянка до 5 ранку з викликом поліції сусідами може бути підставою для виселення. Документи орендарів – паспортні дані з пропискою – потрібно обов’язково сфотографувати. У доповненні до договору варто скласти акт, в якому необхідно прописати всю наявну в квартирі техніку і її стан. Окреме питання – розмір орендної плати, яку квартиронаймач зобов’язаний сплатити до певного числа. Крім цього, досвідчені орендодавці беруть так звану заставну суму в розмірі місячної орендної плати, яку повертають після від’їзду орендарів і перевірки стану квартири. У профільних групах пишуть, що затримка з оплатою більш ніж на місяць говорить про те, що з орендарем необхідно прощатися.

Як стежити за квартирою?

Помилка молодих орендодавців – небажання контролювати стан квартири. Приїжджати необхідно раз на місяць і уважно дивитися, що відбувається з житлом. Цей пункт потрібно окремо прописати в договорі.

Досвідчені орендодавці просять надсилати їм фото лічильників і квитанції про сплату комунальних послуг. Якщо це питання не контролювати, то потім доведеться гасити борги самостійно. Недбайливі орендарі можуть залишити ключі в поштовій скриньці і виїхати в невідомому напрямку. Правда, такі випадки трапляються нечасто.

У договорі потрібно прописати, хто буде відповідати за невеликий ремонт. Як правило, повірку лічильників і капітальний ремонт побутової техніки оплачують власники квартири, а ось заміну перегорілих ламп та вимикачів – орендар. Цей пункт теж краще вказати в договорі. Якщо в орендованому житлі проживає тварина, є сенс взяти подвійний розмір застави і заздалегідь домовитися про те, що пошкодження шпалер або дверей оплачує орендар. Можна купити страховку, яка покриє відповідальність власника квартири перед третіми особами. Наприклад, в тому випадку, якщо орендарі затоплять квартиру знизу і поїдуть без попередження. Вартість такої страховки становить близько 1 тис. грн на рік.

Досвідчені рантьє радять підтримувати регулярний зв’язок з сусідами і консьєржкою, які можуть розповісти про те, що відбувається в квартирі під час відсутності власника і сигналізувати в тому випадку, якщо почнуться проблеми.