Львів’яни почали хворіти на лептоспіроз

logo


У Львівській області протягом 4-х місяців 2017 року зареєстровані 3 випадки захворювань на лептоспіроз, у всіх випадках джерелом носійства збудників лептоспірозу були мишовидні гризуни. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Носійство лептоспір серед гризунів не припиняється, про що свідчать позитивні результати досліджень гризунів у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру. Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспір із сечею і заражають навколишнє середовище. Захворювання від людини до людини не передається.

Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Існує професійний ризик зараження у косарів, працівників ферм, ветеринарів, робітників м’ясопереробних підприємств.

Довідка SQ. З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових (діагностична ознака).

В Львовской области в течение 4-х месяцев 2017 года зарегистрированы 3 случая заболевания лептоспирозом, во всех случаях источником носительства возбудителей лептоспироза были мышевидные грызуны. Об этом сообщает Львовский областной лабораторный центр МОЗ Украины.

Носительство лептоспир среди грызунов не прекращается, о чем свидетельствуют положительные результаты исследований грызунов в лаборатории особо опасных инфекций Львовского областного лабораторного центра. Источником инфекции для людей являются больные и переболевшие сельскохозяйственные, домашние, дикие животные, грызуны, выделяют лептоспир с мочой и заражают окружающую среду. Заболевания от человека к человеку не передается.

Заражение лептоспирозом происходит во время купания, питья воды из открытых водоемов, рыбалки, сельскохозяйственных полевых работ, при употреблении продуктов питания, загрязненных мочой грызунов. В организм человека возбудитель проникает через поврежденную кожу и слизистые оболочки полости рта, глаз, носа, желудочно-кишечного тракта. Существует профессиональный риск заражения у косарей, работников ферм, ветеринаров, рабочих мясоперерабатывающих предприятий.

Справка SQ. С момента заражения до начала заболевания проходит от 6 до 20 дней. Заболеваниt в большинстве случаев начинается остро, повышается температура тела до 39-40 С, больные жалуются на сильную головную боль, слабость, боль в мышцах, особенно икроножных (диагностический признак).