Львів’яни змагалися у популярній в Європі нордичній ходьбі

У місті відбувся «Кубок Лева» з північної ходьби, яка є дуже популярною в Європі останні два десятиліття. Зародилася вона у Скандинавії для підготовки лижників. А згодом перетворилася на самостійний спорт.

Скандинавська ходьба зміцнює серце і судини, зменшує тиск на коліна і суглоби, покращує роботу легенів. Тут немає жодних обмежень чи протипоказань. За годину заняття з палицями по рівній місцевості можна спалити 400 кілокалорій. Тобто вдвічі більше, ніж завдяки звичайній прогулянці.

Легкоатлетка Оксана Райта, яка займається і «nord walking», розповіла: « Моя спеціалізація – біг на довгі дистанції. І ця ходьба є дуже схожою. Тут теж працюють майже всі види м’язів. І є додаткова робота для рук. Тому для мене, для покращення техніки бігу, це добре».

Учасник повинен іти чітким швидким кроком. Заборонено відштовхуватися від землі та бігти. Обов’язковий атрибут змагань – палиці. Їхня довжина має бути не більшою, ніж 70% зросту людини. А лікті потрібно згинати під кутом 90 градусів.

Учасникам приготували дистанцію довжиною 2 км. Траса пролягла ґрунтовою дорогою. Таке покриття ідеально підходить для новачків, які мають непрофесійні палиці.

Найкращий час прогнозовано показала Оксана Заліско. Титулована спортсменка впоралася із завданням за 12,5 хв. Жінка зазначила: «Я показала тут свій найкращий час. Тому що на чемпіонатах, Кубках світу і Європи ставлять важчі завдання. Учасники йдуть по пересіченій місцевості, є вгору, є вниз, є пісок, є камінь. Тут все значно простіше».

Серед чоловіків першим фінішував Ігор Соболевський. Пройшов шлях за 12 хв 50 с. Переможець зізнався: «На жаль, не було конкурентів. Тому показав на 20 секунд гірший результат, ніж навесні. Так що все попереду. Головне, щоб були хороші суперники. Тоді будуть результати».

Загалом «Кубок Лева» зібрав 40 учасників.