Львів’янин відсудив у прокуратури 2 млн гривень за безпідставні звинувачення

logo
155118_lviv_janin_vidsudiv_u_prokuraturi_2_mln_g.jpeg


Співробітник Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз домігся у суді стягнення на свою користь майже 2 млн гривень моральної шкоди через хибні звинувачення прокуратури. Про це повідомляє «Zaxid.net».

Львівська прокуратура звинувачувала експерта у підробці доказів. Ця історія розпочалася ще у 2009 році, коли у Львівський інститут були надані для оцінки матеріали однієї кримінальної справи, на яких нібито були записані розмови про умови отримання хабара. Однак експерти нічого подібного не виявили, через що їх звинуватили у фальсифікації доказів на користь обвинуваченого.

Через рік прокуратура направила справу до суду, в якій звинувачувала двох експертів у видаленні речових доказів. Після трьох років слухання матеріалів справи суд повністю виправдав експертів.

Після чого, один із співробітників інституту вирішив подати позов проти прокуратури. Він вимагав відшкодування у держави 7 млн гривень завданої моральної шкоди.

Таку суму він мотивував тим, що протягом розслідування справи про фальсифікування доказів він безпідставно провів тиждень в ізоляторі тимчасового затримання, лікувався у психіатричній лікарні через спробу суїциду, а також не міг вільно пересуватися по Україні, оскільки дав підписку про невиїзд. Доводи чоловіка підтвердили його родичі.

У результаті суд дійшов висновку, що позов експерта можна задовольнити частково і зобов’язав стягнути із прокуратури 1,9 млн гривень. У своєму рішенні суд спирався на висновки експертиз, які підтвердили суттєве погіршення здоров’я у чоловіка.

Зазначимо, що ці кошти будуть виплачувати із Державного бюджету. Однак прокуратура може оскаржити це рішення у суді апеляційної інстанції.


А поділитися?