Львів’янин власноруч зібрав раритетний Ford 1912 року

logo


Понад чотири роки знадобилось Дмитру Степанову, щоб зібрати «Ford Model T» 1912 року. Розповідає, що саме цією моделлю засновник корпорації Генрі Форд підкорив світ.

Чоловік приїхав раритетною машиною на 5-й всеукраїнський ярмарок ретротехніки та запчастин. Знайшов авто, або те що він його залишилось, у селі на Старосамбірщині. Це була рама, зігнилі колеса, але цілий двигун. Усі інші деталі чоловік замовляв в Америці із заводу. Тому все автентичне. До прикладу, габарити працюють на гасі.

«А фари на карбітному газі ‒ ацетилені. В мене є пристрій, він ще не прилаштований до машини. Туди кладу карбід, заливаю водичку і підпалюю сірниками. Відкриваю фару, тут буде пальничок в мене стояти і буде таке світло», – каже автовласник Дмитро Степанов.

Чоловік запускає двигун і рушає. Максимальна швидкість машини – 75 кілометрів на годину.

«Газ в мене під рукою. Щеплення, передача під ногами. Лівою ногою, щоб рушити, я витискаю першу передачу і машина рушає, відпускаю – зупиняється», – пояснює чоловік.

Вдруге виїхав на люди і власник «Газ12». Іржаву машину Сергій Рожко придбав три роки тому в інтернеті. Половини комплектації в ній не було.

«Довелося її ще більше розібрати, відремонтувати все повністю, поварити в машині кузов. Відповідно, час займало, поки познаходив відповідні деталі. Всі деталі оригінальні. Ну 99 % машина в оригіналі», – розповів власник автомобіля Сергій Рожко.

Автомобіль 1952 року від Заводу імені Молотова використовувався для вищого керівництва. Хто ж саме їздив ним, чоловік так і не дізнався.

«По номеру кузова я писав на Горковський завод, але мені відповіді не прийшло, бо є номер кузова, є номер шасі, але нема. Лист написав, можливо, з тими відносинами, що зараз з Росією, то нічого не отримав», – сказав Сергій Рожко.

Із Житомира свій раритет привіз і Василь Авраменко. Німецький мотоцикл збирав частинами шість років.

«Завдання було зробити так, як було воно 70 років назад. Тобто все повинно бути оригінальне. Я сам тут нічого не видумував. Це дивізія Вермахта, Велика Німеччина, видно по пагонах, по мотоциклу, по номерних знаках», – додав представник клубу історичної реконструкції (м. Житомир) Василь Авраменко.

Свої ретромашини автовласники прокатали вулицями міста. І зібрали усмішки та подив львів’ян.