Львів претендуватиме на звання культурної столиці Європи 2024

logo


Під час обговорення реформування установ культури та створення нових інституцій у Львові, яке організували на дискусійній платформі Tvoemisto.tv, представники управління культури розповіли про необхідні «кроки» для отримання містом звання європейської столиці культури.фото: goodrest.com.ua

фото: goodrest.com.ua

На обговоренні йшлося про створення в місті двох нових інституцій: агенції з проведення подій (для підтримки міських мистецьких подій, впровадження інновацій у міських театрах, музеях, установах) та інституту стратегії культури (на вимогу подачі заявки Європейської столиці культури 2024 та реалізації освітніх програм у культурі).

Як зазначила депутат міської ради, директор Громадської організації “Інститут актуального мистецтва” Юлія Хомчин, ці дві інституції матимуть на меті пріоритизацію культури в розвитку Львова.

Інститут стратегії культури своєю глобальною ціллю матиме імплементацію та виконання стратегії, а вся його діяльність зосередиться на кількох ключових напрямках. Перший і найамбітніший – аплікування міста Львова на звання європейської куьтурної столиці.

«Нещодавно Європейська комісія культури внесла зміни до положення про організацію конкурсу «Європейська столиця культури» і уможливила аплікування для міст, які не є членами Європейського Союзу. Йдеться, зокрема, і про Львів. До прикладу, у 2021-му році європейською столицею культури буде сербське місто Новий Сад. Львів же міг би аплікуватися на 2024-й рік і разом з громадським сектором, разом з іншими акторами культурного процесу у місті напрацювати концепцію та ідею, з якою місто братиме участь у цьому конкурсі», – зазначила Юлія Хомчин.

Довідка. «Культурна столиця Європи» – статус міста, який призначає ЄС на один рік. Автором такої ідеї була грецька актриса, міністр культури Греції Меліна Меркурі. Вона запропонувала щорічно в одному з європейських міст демонструвати всі прояви сучасної європейської культури. Першим таким містом стали Афіни у 1985 році.

2004 року комітет з культури Європарламенту змінив процедуру вибору майбутніх європейських культурних столиць року: тепер формується графік та системи відбору, згідно з якою від 2009 року щороку два міста ставатимуть в Європі культурною столицею: одне місто – від країни, яка нещодавно вступила до Європейського Союзу, а друге – від країни, що вже певний час була членом ЄС.

Опублікувала Марічка Мишок