Львівгаззбут – серед 16-ти компаній-боржників Нафтогазу, які користуються брендом РГК

logo


image

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій КоболєвФото: Сайт Групи Нафтогаз

25 січня НАК «Нафтогаз України» назвав усі 16 збутових компаній-користувачів бренду РГК, які заборгували з серпня 2020 року майже 13 млрд гривень.

Про це Група Нафтогаз повідомила у ФБ, пише DailyLviv. Сьогоднішнє повідомлення є фактично “інформаційною помстою” РГК Дмитра Фірташа за офіційне спростування, яке Нафтогаз України змушений був розмістити на своїй сторінці, виконуючи рішення Господарського суду Києва від 8 грудня 2020 року. 

“Чи має «Регіональна газова компанія» стосунок до боргу збутових підприємств, якими володіють 16 операторів газорозподільних мереж?

У вересні 2020 року Група Нафтогаз повідомила, що 16 газзбутів із серпня припинили розраховуватись за газ, отриманий у рамках ПСО  (Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів). У тексті Група Нафтогаз використала термінологію з моніторингу НКРЕКП https://cutt.ly/0j1aDJA.

НКРЕКП, яка моніторить енергетичні ринки, у моніторингу ринку за ІІ квартал 2020 року зазначила: «близько 70% обсягів постачання природного газу населенню здійснювалось постачальниками, контрольні пакети акцій (часток, паїв) яких є власністю операторів ГРМ (об’єднаних під брендом «Регіональна газова компанія»5 ) (далі – постачальники РГК)». 

НКРЕКП посилається на дані сайту 104.ua, який вказує, що 20 облгазів є користувачами бренду РГК.

Господарський суд міста Києва дійшов висновку, що дані НКРЕКП, яка є державним регулятором в секторі енергетики, – це не факт, а оціночне судження. Тому що регулятор застосовує слова «за оцінкою НКРЕКП» https://cutt.ly/aj1o3RV.

Проте питання обсягу боргів постачальників та рівень їх розрахунків за газ із «Нафтогазом України» у цій справі не досліджувалося.

Також, як справедливо суд звернув увагу, Нафтогаз не назвав безпосередньо юридичних осіб-боржників, які мають юридичне зобов’язання здійснити оплату за газ, отриманий від Нафтогазу за умовами ПСО.

Виправляємось і уточнюємо, що, за відкритими джерелами сайту 104.ua, брендом РГК користуються 20 газорозподільних компаній (ПАТ “Вінницягаз”, “Волиньгаз”, “Дніпрогаз”, “Дніпропетровськгаз”, “Житомиргаз”, “Закарпатгаз”, “Запоріжгаз”, “Івано-Франківськгаз”, “Київоблгаз”, “Криворіжгаз”, “Львівгаз”, “Миколаївгаз”, “Рівнегаз”, “Сумигаз”, “Харківгаз”, “Тисменицягаз”, “Харківміськгаз”, “Хмельницькгаз”, “Чернівцігаз”, “Чернігівгаз”).

З них 16 операторів ГРМ одноосібно володіють 16 постачальниками газу: тов «Вінницягаз збут», «Волиньгаз збут», «Дніпропетровськгаз збут», «Житомиргаз збут», «Закарпатгаз збут», «Запоріжгаз збут», «Івано-франківськгаз збут», «Київоблгаз збут», «Львівгаз збут», «Миколаївгаз збут», «Рівнегаз збут», «Сумигаз збут», «Харківгаз збут», «Хмельницькгаз збут», «Чернівцігаз збут», «Чернігівгаз збут».

Борг цих 16 збутових компаній за газ перед НАК «Нафтогаз України» сягає майже 13 млрд грн.

Додамо, що з серпня 2020 року ці підприємства припинили погашати свої борги за отриманий за умовами ПСО природний газ”.