Львівська компанія створила 3D-модель “Софії Київської” на випадок руйнування собору

logo


3D-модель “Софії Київської”. Фото: instagram.com/skeiron.llc

Команда львівської компанії Skeiron оцифрувала
собор “Софія Київська”, що входить до списку об’єктів спадщини ЮНЕСКО, за допомогою лазерного сканування. 3D-модель пам’ятки дозволить досліджувати та фіксувати зміни у вигляді собору для подальших реставраційних робіт, а також зберегти цифрову копію на випадок руйнування собору. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на публікацію Skeiron в
Instagram.

Сканування Софійського собору зробили в грудні 2022 року. Необхідність цифрової копії виникла через повномасштабну війну росії проти України, бо пам’ятці щодня загрожують пошкодження чи зруйнування на фоні обстрілів Києва. Під час сканування зробили копії близько 800 точок екстер’єру та інтер’єру собору з точними замірами. Для роботи використовували калібровану камеру Sony та австрійський лазерний сканер RIEGL VZ-400i 01.

Сканування “Софії Київської” стало частиною
глобального проєкту Skeiron під назвою Save Ukrainian Heritage. В межах ініціативи команда організації оцифровує важливі українські пам’ятки, щоб у випадку будь-якого типу руйнувань відтворити їх за допомогою точної 3D-моделі.

З березня 2022 року Skeiron відсканували для проєкту 60 пам’яток у різних регіонах України: пам’ятник засновникам Києва, Меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка в Києві, Каплиця Сикстів та Вірменський собор у Львові, а також Іллінський собор у Чернігові.

Читайте також: Через війну в Україні постраждали 763 об’єкти культурної спадщини — Мінкульт