Львівська міськрада виділила 75 млн грн на проєкти, які оберуть львів’яни

logo


image

Львівська міськрада виділила 75 млн грн, що дозволить реалізувати орієнтовно 8 великих та 100 малих проєктів упродовж наступного року

230 проєктів різних галузей та з різними бюджетами. У Львові стартувало голосування за найкращі проєкти Громадського бюджету. Тут і медицина, і освіта, і звісно ж екологічна сфера життя Львівської МТГ. Кожен боротиметься за фінансування своєї ідеї. Приміром, ліцей «Львівський» подається уже третій рік поспіль. 

Два попередні роки ми перемогли у всіх проєктах. Перший рік ми подавали це оновлення шкільного кафе, шкільної їдальні. Ми виграли і все було реалізовано минулого року. Тоді ми вже мали два проєкти, малий і великий. Це була комп’ютерна лабораторія і другий великий – це стадіон, розповів директор ліцею Андрій Закалюк.

Цього ж року освітній заклад подався на конкурс одразу з великим та малим проєктами.

Лабораторією школярі тут дуже активно користуються, а от створення нового стадіону ще в процесі. Ми маємо таке бажання стосовно великого проєкту – створити відпочинково-освітній простір у внутрішньому дворі школи, з зеленню, з гірками для скейтів, з відкритим кафе. І він, власне, має бути відкритим не лише для школи, а й для мешканців. А малий проєкт – це природнича лабораторія. Це комплекс кабінетів хімії та біології, – додає директор.  

В освітньому закладі сподіваються, що вдасться зібрати необхідну кількість голосів для перемоги, а відтак і реалізації задуманого. Водночас у мерії запевняють: кількість заявок майже така, як і торік. При цьому другий рік поспіль до конкурсу долучаються й населені пункти Львівської територіальної громади. До слова, цьогоріч на реалізацію проєктів Громадського бюджету в мерії виділили  75 млн грн. 

Цьогоріч є більше коштів і можемо говорити, що буде більше проєктів реалізовано. Орієнтуємось що це буде близько 100 проєктів, які будуть підтримані. Кожен мешканець міста може проголосувати, нагадаю, лише двічі. За один великий і за один малий проєкт, – розповів директор департаменту міської агломерації Львівської міськради Юрій Лукашевський.

Як і минулого року більша конкуренція – серед великих проєктів. Адже оберуть лише 8 найкращих. Голосування триватиме до 15-го листопада на офіційній сторінці  сайту Громадський бюджет, авторизувавшись за допомогою BankID або електронно-цифрового підпису. 

Мешканці Львова, які офіційно зареєстровані на території ТГ вони будуть голосувати онлайн. Натомість ті люди, які не зареєстровані у Львові, але офіційно працюють, навчаються, внутрішньопереміщені особи, або були народжені чи володіють нерухомістю у Львові, для них залишається можливість проголосувати в ЦНАПі за попереднім записом, – поділився начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив Львівської міськради Орест Файфурка.

Буквально за кілька годин від старту голосування свій голос встигли віддати понад 10 тис. жителів Львівської МТГ.

Відео: ПравдаТут Львів

Ярина Самарик –  pravdatutnews.com